More

  ARSIMI

  PEDAGOGU PRANË UNT-së, Mr. BLERANT RAMADANI PJESË E EMISIONIT “MIRËMËNGJESI” NË TVM2

  Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup vazhdon aktivitetet e saja në sferën mediatike, ku në vazhgën e mbrojtjes përballë pandemisë globale Covid19 staffi akademik në...

  Ministri Ademi: Vendimi për maturën shtetërore do merret në fund të muajit

  Ministri i Arsimit Arbër Ademi ka kërkuar mendimin e institucioneve bashkëpunëtore në lidhje me shfuqizimin eventual të maturës shtetërore. Në shqyrtim janë edhe alternativa...

  Ademi: Në tryezë janë opsionet edhe për prolongimin, edhe për pezullimin e maturës shtetërore

  Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arber Ademi tha se në tryezë ka opsione edhe për zgjatjen edhe për heqjen e maturës shtetërore për këtë...

  Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale

  Internet 10 GB falas çdo muaj do të marrin nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme e që vijnë nga familje që marrin ndihmë...

  Mësimi online i paarritshëm për të gjithë nxënësit në Maqedoninë e Veriut

  Mësimi përmes internetit apo i njohur si mësimi online po realizohet në pjesën më të madhe të vendit ndërsa problemet e natyrave teknike janë...

  Ademi: Mësim onllajn ka në të gjitha shkollat, po mendojmë për internet për fëmijët në rrezik social

  Informatat nga terreni për mësimin onllajn janë mjaft inkurajuese. Deri më tani nuk kemi pranuar informatë se në ndonjë shkollë fare nuk po organizohet...

  Lajm i rëndësishëm për arsimtarët dhe nxënësit. Ja si do të përfundohen notat e nxënësve!

  Nëse epidemia nuk lejon nxënësit të kthehen në klasa deri në fund të këtij viti, notat përfundimtare do të bazohen në notat që i...

  Universiteti i Tetovës përmes platformës online e zhvillon rregullisht procesin mësimor

  Covid – 19 dhe shpallja e pandemisë botërore e ka pezulluar punën e shumë institucioneve shtetërore në mbarë botën përfshirë edhe institucionet në Republikën...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -