More

  ARSIMI

  MASH-i e shpalli Konkursin për regjistrim në arsim të mesëm në 2020/2021

  Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot e shpalli Konkursin për regjistrimin e nxënësve në vitin e parë në shkollat e mesme publike në vitin...

  UEJL me dy programe të reja, “Arkitektura dhe Dizajni” dhe “Ndërmarrësia”

  Universiteti i Evropës Juglindore, në vitin e ri akademik 2020-21, përveç programeve ekzistuese, ka vendosur të zgjeroj ofertën akademike me programe të reja studimore....

  Ademi: Matura shtetërore mund të zbatohet edhe në korrik

  Afatet për dhënien e maturës shtetërore mund t’i zhvendosim në korrik, në vend se në qershor. Ky është propozim i Qendrës shtetërore të provimeve,...

  Nxënësit dhe studentët do të ndjekin mësim dhe do të vlerësohen online

  Mësim, pyetje (dhënie të provimeve) dhe vlerësim në shkollat fillore, të mesme dhe fakultete do të zhvillohet në mënyrë elektronike derisa të zgjatë gjendja...

  Shkolla Fillore ” Bajram Shabani ” Kondovë , shembull adekuat se si në këtë gjendje të rëndë po i mban orrët mësimore

  Sot situata në vend është e jashtëzakonshme shkaku i virusit corona. Tashmë gati dy javë me urdhër të ministrisë së Arsimit janë mbyllur të...

  ShMQSh “SARAJ” ka një informacion të rëndësishëm për nxënësit e kësaj shkolle

  Të nderuar nxënës, Duke i pasur parasysh rekomandimet dhe vendimin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut / Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës për...

  Vazhdojnë mbledhjet e stafit akademik të UNT-së, nëpërmjet platformës virtuele Google Meet

  Sot (19.03.2020), stafi akademik i Fakultetit të shkencave teknike pranë Universitetit 'Nënë Tereza' në Shkup, mbajti mbledhjen e rradhës nëpërmjet platformës virtuele Google Meet. Në...

  NË UNIVERSITETIN ‘NËNË TEREZA’ NË SHKUP VIJON PROCESI ARSIMOR PËRMES PLATFORMËS ONLINE

  Universiteti 'Nënë Tereza' nē Shkup vijon procesin arsimor edhe në kushtet të jashtëzakonshme, të imponuara nga paraqitja e COVID19, që u përhap në gjithë...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -