More

  BIZNESI

  Kompania për përpunimin e produkteve të mishit “UKA-KOMERC”, sot ka marë lejë që të tregtojë produktet e saj edhe në tregun evropian

  Kompania për përpunimin e produkteve të mishit “UKA-KOMERC”, sot ka marë lejë që të tregtojë produktet e saj edhe në tregun evropian. Me këtë vendim...

  Gurbetqarët mbajnë “gjallë” shqiptarët, sollën 150 milionë euro në tre muaj

  Mërgimtarët kanë sjellë pranë të afërmeve të tyre në Shqipëri 150 milionë euro në tre muajt e parë të vitit, një shumë që është...

  Si te beheni te pasur ne 2020.Ja truku qe do ju ndryshoj jeten

  Si te beheni te pasur ne 2020. Tani ne kohet qe jetojme eshte shume e lehte qe te kesh nje rroge te mire. Ne fakte ne...

  Zaev: Ministri Bekteshi, kuadër që solli frymë të re në ekonomi

  Kryeministri Zoran Zaev, në një emision në Alsat, kushtuar ekonomisë, ka vlerësuar lartë punën e Ministrit të Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, duke ia atribuuar idetë...

  Halili mer Vendim për rritje të pagave

  Përmes një vendimi të marrë nga ana e drejtorit të ri të Ndërmarjes publike Hekurudhat e Maqedonisë së Veriut – Infrastruktura dhe janë rritur...

  S’ka më para të fshehura jashtë! Nga 1 qershori tatimet do kenë listën edhe nga Qipro, ishujt Kayman e Zvicra

  Politikanët apo biznesmenët shqiptarë që kanë para të fshehura në parajsat fiskale do të bëhen publik. Nga 1 qershori i vitit të ardhshëm, drejtoria e...

  Delegacioni qeveritar viziton Kompaninë “Tiamo”-Saraj

  Sot, një delgacion i Ministrisë së bujqësisë së RM i udhëhequr nga Sekretari shtetërorë Nefrus Çeliku ka vizituar kompaninë e industrisë të mishit...

  Zvicra ka nevojë për këta punëtorë

  Mungesa e punëtorëve të aftë në tregun e punës në Zvicër është bërë edhe më e theksuar këtë vit, sipas një studimi. Indeksi i mungesës...

  Të fundit

  Sekretari shtetëror në MSHIA iu del ne mbrojtje administratorëve shqiptarë

  “Turp për Taravarin!!! Nuk mund ta paramendoj që një “Doktor” të shprehet me këtë fjalor!!! Sot Taravari ofendoi mbi 22.000...
  - Marketing -

  Komuna e Sarajit “harron” ditëlindjen e Isa Boletinit

  Komuna e Sarajit vazhdon me nëpërkëmbjen e figurës së Isa Boletinit, si dhe bustit të tij i cili qëndron...

  Lëvizja NDRYSHE: “Të mbrojmë votën shqiptare”

  Shqiptarët përveç se duhet të orientojnë votën e tyre drejt partive politike, ata gjithashtu duhet të mbrojnë votën shqiptare...

  Nënshkruhet marrëveshja “Shkup–Bllacë”

  Dy dekada pritje, zvarritja për shkak të huqjeve të projekteve Dy dekada u premtua, por sot arriti të nënshkruhet...

  Filmi nga Maqedonia e Veriut në garë për çmimin “Oskar”

  Filmi “Toka e mjaltit” nga Maqedonia e Veriut është në garë të ngushtë në dy kategori – si dokumentari...

  Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë-Zhelinë, 2 të plagosur rëndë

  Para pak çastesh në rrugën e vjetër Tetovë – Zhelinë ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Sipas informatave...
  - Marketing -