More

  BIZNESI

  Zaev: Ministri Bekteshi, kuadër që solli frymë të re në ekonomi

  Kryeministri Zoran Zaev, në një emision në Alsat, kushtuar ekonomisë, ka vlerësuar lartë punën e Ministrit të Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, duke ia atribuuar idetë...

  Halili mer Vendim për rritje të pagave

  Përmes një vendimi të marrë nga ana e drejtorit të ri të Ndërmarjes publike Hekurudhat e Maqedonisë së Veriut – Infrastruktura dhe janë rritur...

  S’ka më para të fshehura jashtë! Nga 1 qershori tatimet do kenë listën edhe nga Qipro, ishujt Kayman e Zvicra

  Politikanët apo biznesmenët shqiptarë që kanë para të fshehura në parajsat fiskale do të bëhen publik. Nga 1 qershori i vitit të ardhshëm, drejtoria e...

  Delegacioni qeveritar viziton Kompaninë “Tiamo”-Saraj

  Sot, një delgacion i Ministrisë së bujqësisë së RM i udhëhequr nga Sekretari shtetërorë Nefrus Çeliku ka vizituar kompaninë e industrisë të mishit...

  Zvicra ka nevojë për këta punëtorë

  Mungesa e punëtorëve të aftë në tregun e punës në Zvicër është bërë edhe më e theksuar këtë vit, sipas një studimi. Indeksi i mungesës...

  Nebi Hoxha, merr mandatin e dytë në krye të OEMVP-së

  Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-perëndimore mbajti Kuvendin e katërt zgjedhore. Në këtë Kuvend pikat kryesore ishin verifikimi i mandateve të Kuvendarëve të rinj të...

  Debat publik për turizmin e Sarajit

  Sot në hapsirat e Qendrës ekspozuese EVN në Matkë u mbajt debati publik mbi Strategjinë lokale për turizmin e Sarajit organizuar nga ZIP Institute,...

  Dauti Komerc në TOP 5 kompanitë më të suksesshme për vitin 2018

  Kompania Duti Komerc, edhe në vitin 2018 ëshët radhitur në mesin e TOP pesë kompanive më të suksesshme. Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore për...

  Të fundit

  Me 114 vota për dhe asnjë kundër Kuvendi miratoi Protokollin për anëtarësim të vendit në NATO

  Me 114 vota për dhe asnjë kundër Kuvendi miratoi Protokollin për anëtarësim të vendit në NATO. Pas këtij vendimi Maqedonia...
  - Marketing -

  Ahmeti: Miratimi i Protokollit, moment historik për vendin

  Kreu i BDI-së Ali Ahmeti gjatë fjalimit të tij u shpreh se miratimi i Protokollit për anëtarësimin e vendit...

  Prezentim i studimit për politika publike mbi zvoglimin e përdorimit të qeseve plastike

  Në hapësirat e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjegjësisht në sallën e Institutit Parlamentar, u prezantua studimi...

  Plagoset një polic në Gazi Babë

    Një polic është plagosur në dorë në Gazi Babë të Shkupit. Siç ka njoftuar MPB, rasti ka ndodhur më 8...

  ​Albin Kurti viziton Tiranën

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë, e cila është vizita e...

  Maqedonia e Veriut një hap pranë anëtarësimit, sot seancë solemne për protokollin për në NATO

  Seancë solemne për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO do të mbahet sot në...
  - Marketing -