More

  BIZNESI

  Studentët e UNT-së vizitojnë Kompaninë UKA Komerc në Saraj

  Universiteti 'Nënë Tereza' në Shkup në kuadër të lëndës Operacionet Teknologjike II dhe Bazat e Inxhinierisë Ushqimore sëbashku me studentët e vitit të...

  Zhvillimi i turizmit rural, Shqipëria si model

  Ekspertët tek ne thonë se mbetet të shikohet edhe interesimi i fermerëve apo investitorëve tek ne për realizimin e këtij lloj agrobiznesi që ndërlidhet...

  Kuvendi votoi rebalancin e Buxhetin për vitit 2019

  Me 56 vota pro dhe 22 kundër sot pasdite, deputetët votuan rebalancin e Buxhetin për vitit 2019. Në debatin e sotëm nuk munguan akuzat...

  Një antishqiptar si “expert” në projektin për turizmin e Matkës, banorët kundërshtojnë

  Një antishqiptar si “expert” në projektin për turizmin e Matkës, banorët kundërshtojnë Ditëve të fundit në kuadër të projektit për zhvillim të turizmit në Saraj...

  Kompania “ADRIJUS” nga Saraji mirëpret Ministrin e Investimeve Hisen Xhemaili

  Dje në kuadër të vizitës së tij në komunën e Sarajit dhe kompanive që operojnë në këtë pjesë të Shkupit, Ministri i Investimeve Hisen...

  “Isra”, BFI bëhet me hotel

  Dje në Shkup, ka filluar ndërtimi i hotelit “Isra”, në pronësi të Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Hoteli do të...

  Qyteti i Shkupit shpenzon për prokurime publike se 46 komuna tjera së bashku

  Qendra për komunikime civile (QKC) e publikoi ​​bazën e të dhënave të për prokurime publike të komunave në 2018, që kapin vlerën e 97...

  Djali i Çavkovit bashkëpunon me vëllain e Zaevit dhe partnerin e Mickoskit, përfiton qindra mijëra euro tendere nga shteti

  Shkup, 27 shtator – Derisa ish shefi i Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Mitko Çavkov e mban 18 vite dënimin me burg sepse lejoi që...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -