More

  BIZNESI

  Bekteshi: Po rikonstruohen kilometrat e fundit të rrugës rajonale që shpie në qendrën tonë më të madhe dimërore

  “Ndërtimi i rrugës Tetovë-Kodra e Diellit është në përfundim e sipër, po rikonstruohen kilometrat e fundit të rrugës rajonale që shpie në qendrën tonë...

  Xhemail Dauti takim me drejtorët e doganave të rajonit

  Drejtori i kompanisë ,Dauti Komerc Xhemail Dauti, ka marë pjesë konferencën rajonale B2B e cila u organizua nga odat ekonomike në Maqedonisë së Veriut,...

  Formohet biznes klubi maqedono-zviceran

  Rritja e bashkëpunimit dhe këmbimit tregtar përmes rrjetëzimit të kompanive, përforcimit të bashkëpunimit si dhe promovimit të përbashkët është qëllimi i Klubit maqedono-zviceran i...

  QEVERIA NDIHMON KATËR QYTETET MË TË NDOTURA

  Pothuajse një muaj para fillimit të sezonit të ngrohjes banorët e katër qyteteve më të ndotura në vend do të kenë “privilegjin” t’i zëvëndësojnë...

  I reziston plumbave të ‘Kallashit’, dinamitit e granatave/’BMW’ prezanton ‘X5’-n e blinduar, automjeti më i sigurt në histori (FOTO)

  BMW hodhi në treg automjetin e parë të blinduar në vitin 1978 me modelin e famshëm 733i për të kaluar më pas tek X5...

  Pas Gruevskit, edhe një “peshk i madh” ka ikur nga Specialja

  Protagonisti kryesor i rastit “Reket”, biznesmeni i njohur Orce Kamçev po flitet se nuk gjendet në Shkup dhe se është arratisur jashtë vendit. Ai...

  Arrihet Marrëveshje me Kosovën

  Nga takimi që patën sot në nivel ministrash përfaqesuesit e R.Maqedonisë se Veriut dhe R.Kosovës, menjëherë pas takimit në rrjetet sociale Ministri i Ekonomisë...

  QEVERIA PREMTON MILIARDA INVESTIME, EKSPERTËT SKEPTIKË

  Kryeministri Zaev ka deklaruar se në Maqedoninë e Veriut do të investohen 5 miliardë euro. Ekspertët shprehen skeptikë. Dinamikat e deritashme të investimeve këto...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -