More

  DËRVENI

  Autobusat për Raçe, Bojanë dhe Kopanicë nesër e ndryshojn orarin

  Për shkak të festës myslimane Kurban Bajrami, linjat 11, 11A për fshatin Raçe , 56 Bojanë dhe 56А Kopanicë nesër do të qarkullojnë me...

  Asfaltohet një rrugë e re në Komunën e Sarajit

  Punimet për asfaltimin e rrugës për në fshatin Krushopek të epër po zhvillohen me kapacitet të plotë. Ky projekt i finansuar nga Agjencia për mbështetje...

  Goditet me veturë një këmbësor afër Kondovës

    Në autostradën Qarkorja veriore për Shkupin, në mbikalimin për daljen për në fshatin Kondovë, dje një automjet udhëtarësh “BMW X6” me targa të Shkupit,...

  Aksident në Saraj

  Sot në pasdite në autostradën Shkup-Tetovë tek ura e Vardarit në Saraj ka ndodhur një aksident trafiku ku janë përfshi disa autimobila. Nga vendi...

  Matka mbetet destinacion i preferuar për shkupjanët

  Në këtë kohë me temperatura të larta Matka vazhdon të mbetet destinacion i preferuar i shkupjanëve. Sivjet edhe për arsye të pandemisë hetohet mungesa...

  Ndërron jetë humanisti i madh haxhi Shaban Neziri

  Mbrëmë ka ndërruar jetë një ndër aktivistët, humanistët dhe veprimtarët e mëdhej nga komuna e Sarajit haxhi Shaban Neziri, babai i pronarëve të kompanisë...

  Abdulla Saliu, deputeti i dytë nga Saraji

  Saraji me bëhet me 2 deputetë Pas verifikimit të rezultateve finale nga ana e Komisionit Qëndror Zgjedhorë u konstatua edhe mandati i Abdulla Saliut si...

  Arrestohet një i ri nga fshati Bojanë

  Në aeroportin e Shkupit, gjatë hyrjes në shtet, dje në orën 13:00 pasi ishte kontrolluar B.D (19) nga fshati Bojanë i Shkupit, ishte konstatuar...

  Të fundit

  Eva Murati publikon FOTO pa pike grimi, ja si duket ajo

  Moderatorja sportive Eva Murati, është një nga vajzat më të bukura të ekranit dhe ndër më të komentuarat për...

  Franca me ushtri e “kërcënon” Erdoganin?!

  Franca do të rrisë praninë e saj ushtarake në Mesdheun lindor, tha Presidenti Emmanuel Macron të mërkurën, duke i...

  Ish Kryeministri i Maqedonisë me dekleratë bombë: “Shkupi kryeqytet i Dardanisë”

  Ish kryeministri i Maqedonisë Lubço Georgievski në një intervistë për Kanal 5 i zbulon gjitha pjesët e Maqedonisë se...

  TV24: BDI përveç kryeministrit kërkon edhe MPB-në, financat, guvernatorin, të hyrat publike…

  Televizioni maqedonas TV24 ka lajmëruar se nga burime të larta në BDI është informuar për rrjedhën e bisedimeve për qeverinë e...

  Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për President të Kosovës

  Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur publikisht kandidaturën për President. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka...

  Shkup: Banka e Trifun Kostovskit shkon në “steçaj”

  Alsat mëson se banka Eurostandard e Trifun Kostovskit shkon në falimentim. Nuk dihet fati i kredive dhe kursimeve të...