More

  DËRVENI

  Fshati Bojanë gjen zgjidhjen se si t’u shërbejë ‘makiato’ dhe ‘ekspresso’ në kohë Koronavirusi

  Fshati Bojanë në rrethinën e Shkupit ka siguruar një mini kombi që u sherben banorëve ‘Makiato dhe Ekspresso’ në kohën kur të gjithë jemi...

  Daim Hiseni: Korona dhe ana pozitive e saj tek muslimanët

  Korona dhe ana pozitive e saj tek muslimanët: 1. Përkujtojnë abdesin duke pastruar gjymtyrat e trupit; 2. Pas faljes së jacisë shkojnë në shtëpi; 3. Kujdesen për...

  Restoranti i emigrantit nga Radusha e Shkupit ndan ushqime falas për të moshuarit dhe spitalet në Amerikë

  Roma’s Italian Restaurant në pronësi të emigrantit nga Radusha e Shkupit ka marrë një aksion të madh humanitar. Ky restorant ka një javë që...

  Kryetari i komunës së Zhelinës ka një njoftim për banorët

  Kryetari komunës së Zhelinës sot ka inspektuar punimet në f.Strimnicë. Për këtë ai ka njoftuar në një postim në Facebook,ku shkruan: "Pas konsultimeve me Bashkësinë...

  Higjiena Komunale vazhdon me pastrimin e rrugëve të Sarajit

  Higjiena Komunale këto ditë vazhdon me aksionin intensiv për pastrimin e rrugëve në Komunën e Sarajit. Siç njofton derveni.info sot janë pastruar rrugët kryesore...

  Rreth 50 persona nga komuna Saraj në vetizolim nga virusi korona

  Sipas informatave të derveni.info jozyrtarisht merret vesh se gjithsejt rreth 50 persona në të gjith teritorin e komunës së Sarajit janë nën masën e...

  Saraj: Higjiena Komuale në akcion

  LARJE MAKINERIKE E RRUGËVE NË KOMUNËN E SARAJIT Eikipet e NP Higjiena Komunale Shkup sot kryen larje makinerike të rrugëve në Komunën e Sarajit. Me...

  Komuna e Zhelinës ka një njoftim të rëndësishëm për banorët

  Komuna e Zhelinës njofton banorët se për shkak të gjendjes së krijuar me virusin korona, ka vendosur që të prej dje 16.03.2020 ta reduktojë...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -