More

  DËRVENI

  Naser Ziberi mirëpritet në Llaskarcë

  Sonte në Llaskarcë, në vendinlindjen e kandidatit për Kryeministër Naser Ziberit, qëndroi një delegacion i përfaqësuesve të BDI-së. Me këtë rast bashkëvendasit, duke rrespektuar edhe...

  AFATI I DYTË PËR REGJISTRIM NË ShMQSh “SARAJ”

  -Paraqitja dhe regjistrimi i dytë në afatin e qershorit realizohet më 24 dhe 25 qershor 2020. Të nderuar dhe të dashur semimaturantë, të respektuar prindër,...

  Sebahate Skenderi nga Shishova, zgjidhet si nxënësja e gjeneratës në Medresenë “ Isa Beu “ në Shkup

  Sebahate Skenderi është zgjedhur si nxënësja e gjeneratës ose nxënësja më e mirë në gjeneratën e saj në medresenë Isa Beu në Shkup, paralelet...

  UKA-KOMERC ka një njoftim të rëndësishëm

    K O M U N I K A T Ë Distancim nga keqpërdorimi i logos - UKA-KOMERC Saraj, Shkup UKA-KOMERC SHPKNJP Saraj, Shkup, Republika e Maqedonisë...

  Saraji përkrah fuqishëm idenë e Ali Ahmetit për Kryeministër Shqiptar

  Pas shumë qyteteve shqiptare sonte i është bashkangjitur edhe Saraji me moton “PSE JO” për kryeministrin e parë shqiptar. Me moton “PSE JO” i japin...

  Shkolla fillore në Krushopek ndahet nga Saraji

  Pavarësohet shkolla fillore në vendbanimin Krushopek. Me kërkesë të banorëve Komuna Saraj para disa muajsh ngriti iniciativë dhe propozoi para Ministrisë së Arsimit dhe...

  Shqiptari nga Saraji projektoi orën prej dy milionë e gjysmë frangave

  Emir Duraki është i lindur në Shkup, para rrafsh 29 viteve, pasi ai sot e feston ditëlindjen. Familja e tij në Zvicër erdhi në...

  Filloi asfalltimi i rrugës Llërcë – Çiflik

  Filloi asfalltimi i rrugës Llërcë - Çiflik në komunën e Zhelinës ku edhe kompletohet gjith ruga 5 km deri në Grupçin. Me këtë plotësohet...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -