More

  DËRVENI

  Zjarr i madh në Liqenin Treska

  Zjarr i madh ka kapluar një pjesë të Liqenit Treska në pjesën ka fshati Gllumovë. Banorët e Gllumovës mundohen me mjetet e veta ta...

  Qyteti i Shkupit pastron mbetjet bujqësore në Saraj

  Qyteti i Shkupit në kuadër të aktiviteteve të saj për anbient më të paster dhe preventivë ndaj zjarreve eventuale javën e kaluar ka pastruar...

  Gati edhe një themel xhamie në Dërven

  Derveni.info ju sjell foto ekskluzive të përgaditjes së themelit të Xhamisë së re në fshatin Bojanë. Siç dihet iniciativa për ndërtimin e Xhamis së...

  Aksident i tmerrshëm trafiku afër f.Semenisht

  Në autostradën Tetovë-Shkup në afërsi të fshatit Semenisht  para një ore ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Alsat jozyrtarisht mëson se tre persona kanë...

  Saraj: Fudbollistët me aksion për pastrimin e stadiumit nga mbeturinat

  Njoftim Të nderuar prindër dhe të gjithë ju dashamirë të sportit, ju njoftojmë se ka filluar një aksion për pastrimin e Stadiumit ne Lubin, ku...

  Filloi gjykimi për aksidentin në Llaskarcë

  Në bankën e të akuzuarve u ulën pronari i “Durmo Turs”, Durmish Beluli, përgjegjësi i autobusëve, Remzi Miftari, ish i punësuari në kontrollin teknik,...

  Këshilli Komunal miraton Planin Urbanistik për f.Lubin

  Në mbledhjen e 20-të të Këshillit Komunal Saraj të mbajtur me datë 03.09.2019, në rend dite ishin dy pika shumë të rëndësishme për banorët...

  Higjiena Komunale Shkup angazhon puntorë për pastrimin e Kanjonit të Matkës

  Për herë të parë pas një kohe të gjatë dhe pas shum kërkesave të vizitorëve, këto ditë në kuadër të bashkëpunimit me sektorin civil...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -