More

  DËRVENI

  SH.M.Q.SH ” SARAJ” ftion 2 grante në Informatikë nga Meet and Code dhe TechSoup Europe

  SH.M.Q.SH " SARAJ" ftion 2 grante në Informatikë nga Meet and Code dhe TechSoup Europe me projektet: 1. "Gjenerata 3D - 3D Modelimi dhe...

  “Gryka e Dërvenit” në aksion

  Shoqata Bjeshkatare “Gryka e Dërvenit” gjatë vikendit të kaluar në kuadër të aktiviteteve të tyre të rregullta ka ndërrmarë aksion për shenjëzimin (markimin) e...

  VENDOSET GURTHEMELI I XHAMISË SË RE NË FSHATIN ÇAJLANË

  Sot, më 07.10 2019, në prani të Reisul-Ulemasë të BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepi, Myftiut të Shkupit Dr.Qenan ef.Ismaili, dekanit të FSHI-së Shaban...

  Një antishqiptar si “expert” në projektin për turizmin e Matkës, banorët kundërshtojnë

  Një antishqiptar si “expert” në projektin për turizmin e Matkës, banorët kundërshtojnë Ditëve të fundit në kuadër të projektit për zhvillim të turizmit në Saraj...

  Filloj asfaltimi i rrugës për Kopanicë

  Sot ka filluar asfaltimi i rrugës kryesore për në fshatin Kopanicë. Asfaltimi i kësaj rruge ka qenë kërkesë e kahmotshme e banorëve të Kopanicës....

  Një antishqiptar si “expert” në projektin për turizmin e Matkës, banorët kundërshtojnë

  Një antishqiptar si “expert” në projektin për turizmin e Matkës, banorët kundërshtojnë Ditëve të fundit në kuadër të projektit për zhvillim të turizmit në Saraj...

  Filloi ndalesa e peshkimit në Lumin Treska, dënimet janë të mëdha!

  Prej me datë 1 Tetor filloi ndalesa për peshkim në Lumin Treska dhe e troftës në veçanti për shkak të periudhës së shumimit. Shoqata...

  Kompania “ADRIJUS” nga Saraji mirëpret Ministrin e Investimeve Hisen Xhemaili

  Dje në kuadër të vizitës së tij në komunën e Sarajit dhe kompanive që operojnë në këtë pjesë të Shkupit, Ministri i Investimeve Hisen...

  Të fundit

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...

  Ibrahimi: Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën opozitë!

  Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin “fituesi me fituesin”, e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase,...

  Regjistrohen 378 shkelje për mosmbajtjen e maskës

  Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 378 shkelje për mosmbajtjen e...

  Kjo është pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

  Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri...

  LSDM: Nikollovski dhe Grubi diskutojnë për bashkëpunim afatgjatë dhe harmonizim programor

  Nga LSDM, në lidhje me takimin midis dy sekretarëve të LSDM dhe BDI, informojnë që: Ne patëm një diskutim konstruktiv...

  Dr. Ilir Hasani me operacion të ri për frakturat e shtyllës kurrizore

  Muaji korrik do të shënohet në analet e Trauma*tologjisë dhe Ortopedisë së Republikës së Maqedonisë së veriut. Mjeku shqiptar...