More

  DËRVENI

  Ademi: SHF “Sami Frashëri”- Gllumovë së shpejti me sallë të re sportive

  Ministri i arsimit dhe shkencës Arbër Ademi me shumë bashkëpuntorë sot vizituan SHF “Sami Frashëri” në fshatin Gllumovë të komunës së Sarajit. ‘Njëherit ndjekëm nga...

  Tre persona të lënduar nga aksidenti në autostradën, Tetovë-Shkup

  Tre persona janë lënduar në aksidentin që ka ndodhur sot rreth orës katër të mëngjesit në autostradën Tetovë-Shkup. “Në aksident kanë mare pjesë dy makina,...

  INTELEKTUALËT E DERVENIT NË VEPRIM

  Sot në Saraj një grup i intelektualëve në përbërje prof. Dr. Ali Pajaziti, prof. Dr. Izaim Murtezani, prof. Dr. Sefer Tahiri dhe Mr. Isamet...

  ShKA “Shqiponjat” dhe sukeset e tyre gjat vitit 2019

  Shoqeria Kulturore Artistike “SHQIPONJAT” nga Saraji këtë vit ka shënuar rezultate të shkëlqyeshme në punën e saj, derveni.info ju sjell postimin e tyre në...

  Mërgimtarët gjallërojnë Dervenin

  Mërgimtarët dervenas që këtë fundvit erdhën për pushime në vendlindje gjallëruan komunën e Sarajit. Ardhja e tyre në vendlindje përveç çmalljes me familjarët, shokët dhe...

  Alenaca për shqiptarët forcohet në Shkup, ja kush i bashkohet? (FOTO)

  Aleanca për Shqiptarët duket se ka ndezur motorët për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 12 prillit. Në një fotografi që ka siguruar portali Zyrtare.net, Bashkim...

  Ali Ahmeti takon diasporën në Zhelinë

  Sonte në shkollën e Zhelinës, ishte i pranishëm Lideri i shqiptarëve z.Ali Ahmeti bashkë me ministrat dhe drejtorat Shtetëror. Në këtë takim, të pranishmit, mërgimtarët...

  Aksident në autostradën për Tetovë, një person në gjendje të rëndë

  Aksidentohet edhe një tjetër veturë në autostradën Tetovë-Shkup, ne afërsi të fshatit Zhelinë, pas aksidentit të ndodhur para pak orësh në autostradën Tetovë-Gostivar...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -