More

  DËRVENI

  Agjensioni për Emigracion përkrah Festën e Mërgimtarëve që do të organizohet nga “DUFLLA” Rashçe

  Festivali Ndërkombëtarë i Folklorit Burimorë që organizohet në Rashç me 2-4 gusht nga Sh.K.A “Duflla” ose ndryshe i njohur si Festa e Mërgimtarëve që...

  Qeveria shkarkon Xhevat Isenin

  Qeveria në seancën e 143 ka sjellë vendim për shkarkim të kreut të Bordit të drejtorëve në Shoqërinë aksionale për ndërtim dhe menaxhim me...

  Ja sa para janë vjedhur në Saraj

  Në lidhje me grabitjen që ndodhi sot në Qendrën Tregtare Saraj në filialin e NLB Tutunska Bankës, njoftohet se: Katër persona me armë kanë...

  Plaçkitet me armë NLB Tutunska banka në Saraj

  Sot para pak kohe siç njofton portali A1.on është plaçkitur filiala e NLB Tutunska bankës në Saraj. Nuk ka detaje të tjera veç se...

  Çmime skandaloze në Restoran Kanjon Matka

  Përshëndetje Pa Censurë, ja çmimi astronomik prej 310 denar i një shishe me ujë në Restoran Kanjon Matka në Shkup. Ndryshe ky restoran me pronarë...

  Ndërtohet Xhamia e Arrnaqisë

  Në një foto të dërguar redaksisë tonë, duket Xhamia e fshatit Arrnaqi ndërtim e sipër. Kjo është një nga xhamitë dy xhamitë që aktualisht...

  Fudbollisti Sefer Emini kalon në ekipin e parë të FK “Makedonija” Gjorçe Petrov

  Ekipi i FK “Makedonija” Gjorçe Petrov sot edhe oficijalisht ka njoftuat se fudbollisti gllumovarë Sefer Emini prej sot kalon në ekipin e parë. Klubi ka...

  Njoftim i rëndësishëm për mërgimtarët

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se të gjithë personat të cilët hyjnë në territorin e Maqedonisë me pasaportë të huaj, në afat prej...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -