More

  DËRVENI

  SHKA “Duflla”-Raçe, në Deçan, fitoi vendin e parë me këngë autentik

  Shoqëria Kulturore Artistike SHKA “Duflla”-Raçe, fitoi vendin e parë me folklor në edicionin e 8 të Festivalit Folklorik „Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen“ me...

  Rruga për në Matkë vërshohet nga rrjeshjet e shiut

  Rreshjet e dendura të shiut nxorrën në pah anomalitë në rrugët rajonale dhe lokale të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. Sipas disa fotografive, shihet se rruga për...

  SHM “Gryka e Dervenit” organizon kamping në Matkë

  Shoqata Malore Gryka e Dërvenit sot me rastin e ditëlindjes së parë, organizon kampingun buzë lumit Treska në Matkë, me mysafir nga të gjitha...

  Eja të pushtojmë Kepin e Shishovës, Kota 1044

  Shoqata Malore Gryka e Dervenit këtë të dielë ofron një aventurë të bukur me një ecje të lehtë deri te Maja Kota ose i...

  Pagesa për piknik ! Si mendoni ju ?

  https://m.youtube.com/watch?v=m9sOj1xVkjg

  Zgjidhet problemi me ujësjellësin e Radushës

    Përmes një postimi në rrjetet sociale Bashkësia Lokale Radushë njofton se është shlyer i gjithë borxhi ndaj EVN për ujësjellesin e Radushës dhe faturat...

  Komuna Saraj bën pastrimin dhe rregullimin e Liqenit Treska

  Komuna e Sarajit për her të parë bën investim në Liqenin “Treska” ku ka angazhuar Ndërmarjen Publike Komunale “Saraj” për të rregulluar hapsirën e...

  Disa vendbanime të Komunës së Sarajit nesër pa energji elektrike

  Nga ora 08:30 deri në ora 10:00, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin konsumatorët nga fshatrat Kondovë, Bojanë, Kopanicë, Rahçe , miniera në Radushë,...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -