More

  DËRVENI

  GYPAT E UJIT QE NJË VIT NGELËN MBI SIPËRFAQE, BEXHETI: SHUMË SHPEJT DO TË FILLOJNË PUNIMET

  Mbi 150 gypa uji kanë mbetur mbi tokë. Këto gypa janë rrugës nga fshati Rashçe për në fshatin e Kopanicës, të Komunës së Sarajit. Nga viti...

  Së shpejti përfundojnë punimet në Xhaminë “Husein Shah” në Saraj

  Xhamia Husein Shah ose Xhamia e vjetër e Sarajit si një ndër xhamitë më të vjetra në Ballkan, e cila viteve të fundit u...

  NP “Rrugët e Maqedonisë” fillon punimet për asfaltimin e rrugës Saraj – Grupçin

  NP “Rrugët e Maqedonisë” filloi punimet për asfaltimin e rrugës Saraj – Grupçin. Ky projekt është i vitit 2018 që lidh fshatrat shqiptare. Banorët e...

  Qytetari denoncon: Ish objekti i Komunës së Sarajit është shëndruar në deponi

  Sot në redaksinë tonë një qytetarë i mllefosur ka shkruar: “Është e pakuptueshme se si NPK “SARAJ” mbeturinat në vend që ti dërgoj aty ku...

  Shkolla fillore “ Bajram Shabani” në Kondovë në gjendje të mjerueshme

  Shkolla fillore “ Bajram Shabani” në Kondovë në gjendje të mjerueshme. Nxemja e pamjaftueshme, çatia e shkollës , papastërtia gjithandej, mungesa e bankave-ulseve, salla e...

  Nga e hëna , vendbanimi Rashçe pa furnizim me ujë

  Të hënën , prej ora 9 e mëngjesit vendbanimi Rashçe do të ngel pa ujë , njofton derveni.info. Ndalesa e ujit në Rashçe bëhet për...

  Ditën e Pranverës komuna e Sarajit e shënoi me pastrimin e mbeturinave në liqenin Treska

    Ditën e pranverës administrata e komunës së Sarajit në bashkëpunim me NPK - Saraj dhe NPK – Treska organizuan aksion për mbledhjen e mbeturinave...

  Sot “NPK Saraj” bëri pastrimin e mbeturinave në Kanjonin Matkë

  Sot “NPK Saraj” bëri pastrimin e mbeturinave në Kanjonin Matkë. ”NPK Saraj” do të bëjë pastrimin e mbeturinave çdo dit për shkak të fillimit të...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -