More

  DËRVENI

  Bashkësia Lokale e Bojanës organizon aksion për mbjelljen e drunjëve

  Bashkësia Lokale e Bojanës organizon aksion për mbjelljen e drunjëve. ”Lajmërohen të gjithë bashkëfshatarët, në vecanti rrinia e f.Bojanë se me datë 18.03.2018 (e diell)...

  Rashçja në mes legjendave dhe hapërimit në kohë

  Po e çelim muhabetin me një vjershë që e shkrova në sobën e burrave të fshatit: RASHÇE MOJ RASHÇE Rashçe, moj Rashçe Me kodra e rrafshe Burime e...

  TOUR DE ZHEDEN 2018 67km rreth e përqark Malit Zheden

  SHM Gryka e Dervenit me suskses realizoi qarkun e Zhedenit duke pedaluar plotë 67 km me biçikleta. Në mot të bukur, dhe shoqëri e mirë...

  Mblidhen paratë për Beratin , të diellën niset për shërim në Austri

  Më në fund një lajm i mirë , Rinia e Sfillares sapo e dha lajmin e jashtëzakonshëm për Beratin. Ja çfar thuhet në njoftimin...

  Partia “Maqedonia e Vetme” kërkon prishjen e Xhamisë me dy minare në Saraj

  Partia “Maqedonia e Vetme” e cila udhëhiqet nga Janko Baçev, kërkon rrënimin e xhamisë me dy minare në Saraj , njofton derveni.info. Baçev në konferencë...

  Apel për ndihmë Berat Setullah nga Sfillarja e Poshtme

  Nxënësi nga Medreseja BERAT SETULLAH     ( nga f.Svillare e Poshtme ) ka nevojë urgjentisht të operohet jashtë vendit ( Austri ). Apelojmë që...

  Kryeparlamentari Xhaferi premton mështetje institucionale dhe shtetërore për Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI FOLK – FEST”

  Sot në zyrën e Kryetarit të Kuvendit , Kryesia e Shoqërisë Kultutoro Artistike “Shqiponja Shkup” zhvilloi takim pune kreun e Kuvendit Talat Xhaferi ,...

  Digjet tërësisht një shtëpi në fshatin Llokë

  Dje rreth orës 8:20 në stacionin policor në Saraj A.R (48) nga Shkupi ka denoncuar se në periudhën prej 8 deri më 18 shkurt...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -