More

  DËRVENI

  Komuna Saraj e mbuluar nga mbeturinat

  Edhe përskaj pozitës së volitshme gjeografike por edhe afërsisë me Kryeqytetin, komuna e Sarajit mbetet një nga komunat më të papastra në vend. Dëshmi...

  Zjarri përfshinë Klubin e lundruesve me kaike në Matkë të Poshtme

  Në klubin e lundruesve me kaike në Matkë të Poshtme mbrëmë shpërtheu zjarr me ç’rast është shkaktuar dëm material prej rreth 180 mijë denarëve. Zjarri...

  Proces jo transparent I regjistrimit të anëtarëve të BDI-së në Saraj

  Njëri prej aktivistëve të dalluar të BDI-së në Saraj , Ekrem Farizi shfaq shqetsimin e tij për një proces jotransparent të regjistrimit të anëtarëve...

  Vendoset gurthemeli i Xhamisë në Arrnaqi të epër

  Sot u vendos gurthemeli i Xhamisë së re në f.Arrnaqi të epër. Në këtë organizim të banorëve të Arrnaqisë morën pjesë misafir të shumtë...

  Arrestohen shoferi i autobusit dhe pronari i Durmo Turs-it

  Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë, me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë...

  Lloka humb durimin për Urën

  Qytetarët e vendbanimit Llokë po humbin durimin nga premtimet politike dhe pritjet, për ndërtimin e urës, nga ana e Qytetit të Shkupit. Bashkësia Lokale...

  Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet

  Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar,...

  ITC Aawards viziton Shkollën e Mesme Saraj

  Përfaqësues të ITC Awards dje vizituan shkollën e mesme ShMQSh " SARAJ " në Shkup, ku u pritëm nga drejtori Bedri Gjureci dhe profesori...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -