More

  DËRVENI

  Autoritet komunale në Saraj, po sanojnë dëmet nga shiu I rrëmbyeshëm dhe vërshimet

  Disa vendbanime të Komunës së Sarajit, janë përfshirë nga vërshimet, ku si pasojë janë dëmtuar disa rrugë lokale, ndërsa një pjesë e tokës pjellore...

  SHKA “Duflla” dhe Shkolla Fillore “Drita”, nga Raçja, festojnë Ditën e Flamurit

  Shoqëria Kulturore Artistike “Duflla”, nga Raçja, ka shënuar festën e madhe kombëtare 28 Nëntorin Ditën e Flamurit. Ata fillimisht kanë dekoruar fshatin me flamuj kombëtarë...

  Vendbanimet Bukoviq dhe Llaskarcë , së shpejti bëhen me rrjet të ujësjellësit

  Punimet  për ndërtimin e ujësjellësit për vendbanimet Llaskarcë dhe Bukoviq janë në vazhdim dhe po të njejtat po punohet intenzivisht. Finansues i projektit është Komuna...

  Dramë në Kondovë: Burri rrah gruan e tij deri sa ajo u alivanos, ia merr djalin 8 vjeçar

  Një burrë ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortës së tij (33), të cilën e kishte rrahur në prani të djalit të tyre, njofton MPB, transmeton...

  Saraj, i biri gjen babain të vdekur në mal

  Dje, rreth orë 07:30 në Stacionin e Policisë në Saraj, T.A. ka njoftuar se në pjesën malore të Gërçecit të Epërm të Komunës së...

  Sot u mbajt Akademi Përkujtimore për veprimtarinë e Halil Latifit

  Sot u mbajt Akademi Përkujtimore për veprimtarinë e Halil Latifit. Në këtë manifestim kanë marrë pjesë edhe zv/ kryeministri për implementimin e marrëveshjes së...

  ‘Gryka e Dervenit’ në Manastir

  Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Alfabetit të gjuhës shqipe, bjeshkatarë nga të gjitha trojet shqiptare Shkupi,Tetova, Kosova dhe Shqipëria organizuan ngjitje...

  Aksident i rëndë në Arnaqi

  Një aksident sapo ka ndodhur në Arnaqi të komunës së Sarajit, ku dy vetura janë përplasur duke shkaktuar një aksident të rëndë. Aksidenti ka ndodhur...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -