More

  DËRVENI

  Punohet intenzivisht në ndërtimin e parkingut të Xhamisë së Tretë në Saraj

  Po vazhdojnë punimet në parkingun e xhamisë në Saraj. Në marrveshje është bërë kontrata për blerjen e 700 m2.Bëjmë apel për ndihmë që të gjithë...

  Aksion policor në Llaskarc , arratisen personat në kërkim

  Sot policia afër fshatit Llaskarc ,  gjatë një aksioni konfiskoi një automjet të tipit Land Rover, por nuk arriti të kap edhe personat që...

  SHKA “Duflla” kthehet nga Oda Dibrane me dy çmime

  Mbrëmë me 11 nëntor u mbajt nata e tretë finale e Festivalit Mbarëkombtar Oda Dibrane, që në saje të emrit që ka mblodhi 14...

  SHM “Gryka e Dervenit” në aksion

  Shoqata Malore “GRYKA e DERVENIT” sot ka zhvilluar një aksion për të krijuar një vend të këndshëm për pushim të bjeshkatarëve dhe turistëve në...

  Fillon pastrimi i rrugës Saraj-Bojanë

  Komuna e Sarajit ka ndërmarr një nismë për pastrimin e rrugës  kryesore dhe mirëmbajtje duke filluar nga Saraji deri në Bojanë. Punëtorët kanë filluar në...

  Këto janë tre prioritetet e kryetarit të ri të Komunës së Sarajit

  Kryetari i ri i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sot zyrtarisht ka filluar punë në komunë. Bexheti në një deklaratë për Portalb, në lidhje me...

  Dramë e vërtetë : Djali tenton të vret nënën në fshatin Ljubin

  Mbrëmë rrethë orës 21;40 ne fshatin Ljubin të komunes së Sarajit ka ndodhur nje dram e vertet ku personi M.R tenton të vret nënën...

  Plagoset një person nga Saraji , pas përleshjes me ish dashnoren

  Dyzet e dy vjeçarja A.N nga Shkupi dje me një thikë plagosi personin me iniciale I.I. (37), nga fshati Saraj, i cili më parë...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -