More

  Kulturë

  Komuna e Sarajit “harron” ditëlindjen e Isa Boletinit

  Komuna e Sarajit vazhdon me nëpërkëmbjen e figurës së Isa Boletinit, si dhe bustit të tij i cili qëndron i vendosur në Sheshin Qendror...

  Filmi nga Maqedonia e Veriut në garë për çmimin “Oskar”

  Filmi “Toka e mjaltit” nga Maqedonia e Veriut është në garë të ngushtë në dy kategori – si dokumentari më i mirë dhe si...

  Qeveria e miratoi Informatën për nominimin e Rekës së Thellë në Listën preliminare të UNESKO-s

  Shkup, 14 janar 2020  – Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informatën lidhur me procedurën për nominimin e lokalitetit Reka e Thellë në Parkun nacional...

  Ali Ahmeti takon piktorin e madh Omer Kaleshin

  Kreu i Bashkimit Demokrati për Integrim z.Ali Ahmeti në zyran e tij ka takuar artistin shqiptar të madh Omer Kaleshin, përcjjell Zhurnal.mk. Ahmeti njëherit i...

  The Guardian: ‘Kukulla’ e Ismail Kadaresë, një studim i mahnitshëm i një dashurie të vështirë

  Prestigjiozja ”The Guardian”, së fundi ka shkruar për romanin ”Kukulla” të Ismail Kadaresë, duke e quajtur një roman autobiografik që shpalos kujtimet e hidhura...

  Pendarovski takoi kampionin e botës në vallëzim bashkëkohor, Andi Ismailin

  Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot e pranoi në takim 11 vjeçarin nga Gostivari, Andi Ismaili, i cili kohë më...

  Shqiptarja nga Shkupi botoi libër për Universitetin Oxford

   09.01.2020 KOHA Pa dyshim që të rinjtë shqiptarë janë duke arritur suksese të mëdha në botë, jo vetëm në fushën e muzikës dhe të sportit, por...

  As italianët nuk e duan Bashkimin Evropian

  Më pak se gjysma e italianëve dëshirojnë qëndrimin në Bashkimin Evropian, thuhet në raportin e fundit të institutit kërkimor Eurispes. Sipas raportit, më shumë se...

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...
  - Marketing -

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...

  U promovuan 13 automjete për nevojat e poliklinikave të Shkupit

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe drejtorët e Shtëpisë së Shëndetit, Viktor Isjanovski dhe Besim Koka, sot kanë marrë...

  Nxënësit nesër kthehen në mësim

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit nesër do të kthehen në bankat shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor...
  - Marketing -