More

  LAJME

  Maqedoni: Shtrenjtohet energjia elektrike

  Shkup, 31 korrik 2020 (MIA) – Çmimi i energjisë elektrike që e paguajnë amvisëritë në tregun rregullator rritet për 7,4 për qind, ndërsa qytetarët edhe...

  Urimi i Presidentit për Kurban Bajramin: “Të tregojmë unitet dhe harmoni”

  Presidenti Stevo Pendarovski me rastin e festës së Kurban Bajramit ka dërguar urim deri te kryetari i BFI-së, Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu...

  Autobusat për Raçe, Bojanë dhe Kopanicë nesër e ndryshojn orarin

  Për shkak të festës myslimane Kurban Bajrami, linjat 11, 11A për fshatin Raçe , 56 Bojanë dhe 56А Kopanicë nesër do të qarkullojnë me...

  Prej nesër në Maqedoni mund të lejohen dasmat nëpër restorante, por këto janë kushtet

  Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut ka pranuar që të shqyrtojë kërkesën e Odës së Hotelierëve të Pavarur dhe të Shoqatës së...

  Analistët: LSDM njëherë duhet të bisedon me BDI-në, më pas me partitë tjera

  Liderët e partive politike vazhdojnë negociatat për shumicë të re parlamentare, por larg syve të opinionit. Partitë nga blloku politik maqedonas thonë se janë...

  Sela: BDI ose të merr kryeministrin osë të shkojë në opozitë

  Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, sot i kujtoi kundërshtarit politik Ali Ahmeti se kishte një premtim të vetëm para qytetarëve shqiptar, t’a...

  Jemi në ditët më të nxehta. Bëni kujdes!

  Sipas informacioneve të Institutit Hidro-Meteorologjik, sot dhe nesër i gjithë vendi do të kaplohet nga temperaturat e larta, respektivisht nga faza e verdhë (alarmuese). Ministria...

  Shkup, vazhdon tradita e shpërndarjes së bakllavasë për Bajram

  Qytetarët e Shkupit të cilët pasditen e sotme kaluan në sheshin “Maqedonia” patën mundësinë të shijojnë një copë bakllava, të cilën e shpërndau Shoqata...

  Të fundit

  ASH dhe Alternativa pa vendim për tryezën e Ahmetit

  Aleanca për shqiptarët dhe Alternativa nuk kanë marrë vendim gjatë takimit të sotëm koordinues për ftesën e liderit të...

  SHBA, shpërthim i fuqishëm në Baltimore (VIDEO)

  Një “shpërthim i madh gazi” shkatërroi plotësisht banesat në një lokacion në qytetin Baltimore në SHBA. Autoritetet njoftuan se...

  Vjen përforëcimi i radhës, Elvin Yunuszada

  Skuadra e FC Shkupi tani më ka zyrtarizuar edhe një përforcim, bëhet fjalë për qendër mbrojtësin nga Azerbajxhani, Elvin...

  Zaevi i do shqiptarët të nënshtruar ndaj tij, e jo të bashkuar rreth idealit

  Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev i pyetur nga TV21 ka komentuar ftesën e liderit të Bashkimit...

  Kosovë/ ​12 të vdekur nga COVID-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462...

  Nuhiu i nënshkroi aktet për emblema dygjëhësore të policisë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu publikoi në Fejsbuk se janë nënshkruar aktet normative për emblemat e uniformave...