More

  LAJME

  Kryqi i Kuq i Maqedonisë mblodhi 16.6 milionë denarë për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

  Kryqi i Kuq i Maqedonisë njoftoi se janë mbledhur gjithsej 16.6 milionë denarë për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, që i bie dikur...

  Osmani: Jemi të përgatitur për fillimin e negociatave në mars

  Në tetor të gjithë në BE vlerësuan se vendi është i gatshëm për fillimin e negociatave, theksoi sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani...

  Vazhdojnë sulmet ndaj kosovarëve në Shkup, tani sulmohet një femër

  E.S.32 vjeçare nga Republika e Kosovës, e ka njoftuar policinë lidhur me një ngjarje të pakëndshme që i ka ndodhur të hënën në Shkup....

  Qeveria e miratoi Informatën për nominimin e Rekës së Thellë në Listën preliminare të UNESKO-s

  Shkup, 14 janar 2020  – Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informatën lidhur me procedurën për nominimin e lokalitetit Reka e Thellë në Parkun nacional...

  Ish-ambasadori Walker: Bota e kupton se Reçaku ka ndodhu

  Ish-ambasadori i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE), William Walker, i cili po qëndron në Kosovë për 21-vjetorin e masakrës së Reçakut,...

  Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

  Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin...

  Ministri i brendshëm Naqe Çulev po bën plan për ta arrestuar Zaevin?

  Një mundësi të tillë e komenton gazetari i njohur, Eroll Rizaov, në kolumën e tij në Dojçe Vele. Megjithatë, këtë mundësi Rizaov e krahason...

  Ministri Ademi: Nxënësit e fshatit Bllacë dhe nxënësit e Sh.F “Naim Frashëri” në Reçicë të Vogël me objekt të ri shkollor

  “Objekt të ri shkollor për nxënësit e SHFK “Naim Frashëri” në Reçicë të Vogël, komuna e Tetovës dhe  objekt të ri shkollor për nxënësit...

  Të fundit

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...
  - Marketing -

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...

  Administratorë çdo vit e më shumë, për 4 vite numri i tyre është rritur për rreth 4 mijë

  Shkup, 23 janar – Edhe LSDM edhe VMRO DPMNE kur janë në opozitë kritikojnë se Administrata publike është e...

  Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, priti në takim zëvendësambasadorin e BE-së në Shkup, Julian Vasalo

  Fillimisht, kryetari Bexheti i uroi mirëseardhje zëvendësambasadorit Julian Vasalo, më pas ata vazhduan takimin duke biseduar për planifikimin e...
  - Marketing -