More

  LAJME

  Sa vite burg kërkon prokuroria për ish- ministrin Saimir Tahiri?! Sot jepet pretenca

  Mëngjesin e sotëm ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u fut në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës,...

  Pas xhirimeve të filmit, Enca nis pushimet në bregdetin luksoz

  Përveç angazhimeve në muzikë, këtë verë Enca nisi për herë të parë edhe diçka tjetër. Ajo provoi veten si aktore në një film me regji...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e...

  1 milion e 972 mijë e 466 votues kanë të drejtë vote në Kosovë

  Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka filluar certifikimi i listave të kandidatëve, subjekteve politike e koalicioneve për zgjedhjet e 6 tetorit. Certifikimi pritet të përfundojë...

  Rakipllari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje. Me Metën…

  Kjo e hënë nisi vrullshëm në aspektin politik, pasi Presidenti Ilir Meta doli përpara Komisionit Hetimor, të ngritur për shkarkimin e tij.  Përpara komisionit...

  Opozita do zgjedhje të parakohshme, pushteti ka prioritete tjera

  Ligji për Prokurorinë nuk është arsye e mjaftueshme për të pasur zgjedhje të parakohshme. Kështu tha për TV21 deputeti i BDI-së Artan Grubi. Sipas...

  Shqiptarja e parë nga Shkupi që garon për deputete në Kosovë

  Shqiptarja nga Shkupi Vlera Gjakova garon për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë. Këtë me një status në rrjetin social facebook e ka bërë...

  Kryeministrja serbe: Gati për kompromis me Kosovën pas zgjedhjeve, ja kushti

  Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic këtë të hënën tha se shpreson për një zgjidhje afatgjatë, të qëndrueshme dhe kompromis midis Beogradit dhe Prishtinës pas...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -