Home / LAJME (page 160)

LAJME

Haradinaj: Ali Ahmeti, lider i shqiptarëve të Maqedonisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka takuar sot shefin e BDI’së, Ali Ahmetin, të cilin edhe e ka quajtur lider të shqiptarëve në Maqedoni. Me Ahmetin, Haradinaj thotë se kanë biseduar shumë tema që kërkojnë zgjidhje. “Pata kënaqësinë të pres në takim liderin e shqiptarëve të Maqedonisë, Ali Ahmetin, …

Read More »

Nesër hapet rruga Kaçanik – Hani I Elezit

VJEN NJE LAJM I MIR NGA MINISTRI I INFRASTRUKTURËS SË REPUBLIKËS SË KOSOVËS PAL LEKAJ , NESËR HAPET RRUGA KAÇANIK – HANI I ELEZIT , njofton derveni.info Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka treguar se kur do të lëshohet për qarkullim rruga Kaçanik – Han i Elezit.Ai tha se kjo …

Read More »

Ministrja Mila CAROVSKA diskriminon shqiptarët, mbi 500 familje të Sarajit për të drejtat sociale ecin 10 kilometra që të arrinë deri në sportele

Ministrja e punës dhe politikës sociale, Mila Carovska edhe pas 1 viti që ka marr mandatin nuk bën asnjë investim në komunën e Sarajit, raporton,portali,Amerika-RADIO. Mbi 500 familje të komunës së Sarajit ku jetojnë afro 40.000 banorë cdo ditë hasin vështirësi të madhe që të marrin të drejtën e tyre …

Read More »

Matka është fituese e çmimit “Muzeu i vitit“

Qendra ekspozuese Matka është fituese e çmimit „Muzeu i vitit“, çmim të cilin e ndan ICOM (International Council of Museums) – Maqedoni. Çmimi ndahet me rastin e 18 Majit – Dita Ndërkombëtare e Muzeve për Arritje të Veçanta në Veprimtarinë e Muzeve për vitin 2017. EVN Maqedoni e hapi qendrën …

Read More »