More

  LAJME

  Rama zbret në rrugët e Tiranës dhe “përzë” në shtëpi kalimtarët

  Kryeministri shqiptar Edi Rama ngriti sot shqetësimin për pensionistët që dalin nga shtëpia, duke theksuar se shkalla e rrezikut për ta është shumë e...

  SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë

  Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784...

  Haradinaj, Kurtit: Jam më i zoti se ti 100 herë, se unë nuk i zgërdhihem para Bërnabiqit

  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj i ka replikuar ashpër kryeministrtit, Albin Kurtit i cili i tha se u ka mbetur...

  Kurti: Luftëtar i vërtet është ai që nuk merr asgjë pas luftës

  Kryeministri Albin Kurti tha se nuk e vë në dyshim patriotizmin e Daut Haradinajt para, gjatë dhe pas luftës, por jo për demarkacionin pasi...

  Qeveria e Maqedonisë me thirrje publike, qytetarët që kanë mbetur në Gjermani do të mund të kthehen

  Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për organizimin e transportit për shtetasit e Maqedonisë që janë jashtë vendit dhe duan të...

  Maqedoni, nga nesër fillon aplikimi për kredi pa kamat për bizneset për ballafaqim me coronavirusin

  Duke filluar nga nesër, mund të aplikohet për linjën e parë të kredive pa interes mund për të kapërcyer efektet e coronavirusit, tha Ministrja...

  Princi Çarlls pozitiv me korona virus

  Mediat botërore kanë njoftuar sot se edhe Princi Çarlls ka rezultuar pozitiv me korona virus. Siç bëhet e ditur,Princi është në gjendje stabile shëndetsore...

  Ministria e shëndetësisë: Mbani distancë 2 metra nëpër markete dhe shitore tjera

  Mbani distancë prej dy metrash kur shkoni në markete ose kur komunikoni me njerëzit, thonë nga Ministria e Shëndetësisë. “Në këtë mënyrë parandaloni përhapjen e...

  Të fundit

  Sa herë GËNJEU e sa herë kërkoi FALJE Zoran Zaev ndër vite!? (FOTO)

  Nuk është hera e parë që kryetari i LSDM-së Zoran Zaev bëhet “PISHMAN” për deklaratat e tij! Ai sot...
  - Marketing -

  Sondazh i ri i Brima Gallup

  Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes...

  Mahmuti: Do të angazhohem për krijimin e shanseve për të rinjtë

  Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumit të Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot...

  Grabiten rreth një milion euro në një shtëpi në Shkup

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku...

  Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i...

  Siç u bashkuan shqiptarët e Tuzit, të bashkohen edhe të Maqedonisë. Votoni kryeministrin shqiptar

  Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore informon. Së fundmi vjen një...
  - Marketing -