More

  LAJME

  Djali nga Kumanova bie nga kati i pestë i ndërtesës, lufton për jetën

  Një 15-vjeçari nga Kumanova ka rënë nga kati i pestë i një ndërtese teksa luante me moshatarët e tij pasditen e sotme, raporton Alsat. Ndihma...

  Kancelarja Merkel fton Albin Kurtin në Berlin

  Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurti për detyrën e re dhe e fton atë në Berlin. Merkel...

  Nesër në Çajlanë mbahet Marshi përkujtimor “Memedali Jashari”

  Nesër me datë 09.02.2020 Shoqata Malore "Gryka e Dervenit" organizon Marshin përkujtimor "Memedali Jashari-Çajlana" Ky marsh organizohet në shenjë rrespekti dhe nderimi për çetat e...

  Ndalimi i importit të mbeturinave, kërkohet inspektim

  Pas miratimit të ligjit për ndalimin e importeve të mbeturinave, duhet të forcohen kontrollet në vendkalimet kufitare. Eko-shoqatat thonë se duhen më shumë inspektorë...

  Trump e shpërndan Thaçin dhe deklaratën e tij për Grenellin në Twitter

  Mbase do ishte shumë e vështirë për ta besuar, por Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, personalisht i ka bërë ‘reklamë’ Presidentit të Kosovës, Hashim...

  Vesel Memedi: Falënderoj Thaçin dhe Kasamin që demaskuan lojërat dhe pabesinë e Selës dhe Gashit

  Rilindja Demokratike Kombëtare në mbledhjen e saj të kryesisë ka diskutuar për gjendjen aktuale politike dhe koalicionet e mundshme parazgjedhore, shkruan Gazeta Express. Në komunikatën...

  VDES IKONA E MUZIKËS SHQIPE, NEXHMIJE PAGARUSHA

  Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha. Ajo pati një sëmundje të shkurtër, e cila ia mori jetën në moshën 86 vjecare. Lajmin e...

  Rama i çon ‘selam’ BE-së: Nuk do të qëndrojmë tek dera e Evropës duke qarë

  “Shqipëria nuk do të qëndrojë në derën e Evropës dhe të qajë që ajo të hapet”, kështu deklaroi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në...

  Të fundit

  Bërns: Fluturimi i aroplanëve për mirëseardhje në NATO shprehje e mbështetjes sonë të përhershme

  Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme për Maqedoninë e Veriut...
  - Marketing -

  Kim Mehmeti: Mos lejoni të na mbajnë të lidhur si zagarë!

  Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook ndaj sjelljes së...

  Sot përfaqesuesit e Qendrës analitike “Abdilaqim Ademi” patën takim me përfaqësuesit e NDI

  Sot përfaqesuesit e Qendrës analitike “Abdilaqim Ademi” pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Izet Mexhiti dhe z. Pishtar Lutfiu,...

  BDI: Shëndeti në vend të parë, respektoni masat e kujdesit

  Në mbledhjen e sotme të shtabit qëndror zgjedhor të thirrrur nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali...

  Filipçe: Në Çair, Saraj e Gazi Babë mund ta kthejmë karantinën

  Ministri i shëndetësie gjatë konferencës së sotme u shpreh se nuk përjashtohet mundësia që në disa komuna ku është...

  Shoku i Elvis Naçit, Prof. dr. Musa Musai në garë për kreun e BFI-së!

  Në garë për kreun e Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë është edhe prof.dr. Musa Musai. Sipas informacioneve tona, profesori ka...
  - Marketing -