More

  LAJME

  Vasili nxjerr foton e kryeministrit: Si komandanti i luftës, shko tek Infektivi e tako heronjtë që po të presin

  Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me daljen e kryeministrit Edi Rama nëpër disa tregje të kryeqytetit, ku ky i fundit...

  Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

  Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me dije orët policore gjatë fundjavës, ato do të jenë prej orës 16...

  Dy pjesëtarë të ushtrisë së Maqedonisë infektohen me koronavirus

  Ministria e Mbrojtjes njofton se dy pjesëtarë të Ushtrisë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus (Covid-19), ndërsa që të dy nuk kanë udhëtuar jashtë vendit. “Të...

  Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

  Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga...

  Rama zbret në rrugët e Tiranës dhe “përzë” në shtëpi kalimtarët

  Kryeministri shqiptar Edi Rama ngriti sot shqetësimin për pensionistët që dalin nga shtëpia, duke theksuar se shkalla e rrezikut për ta është shumë e...

  SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë

  Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784...

  Haradinaj, Kurtit: Jam më i zoti se ti 100 herë, se unë nuk i zgërdhihem para Bërnabiqit

  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj i ka replikuar ashpër kryeministrtit, Albin Kurtit i cili i tha se u ka mbetur...

  Kurti: Luftëtar i vërtet është ai që nuk merr asgjë pas luftës

  Kryeministri Albin Kurti tha se nuk e vë në dyshim patriotizmin e Daut Haradinajt para, gjatë dhe pas luftës, por jo për demarkacionin pasi...

  Të fundit

  135 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur, 142 të shëruar!

  Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 1259 teste të realizuara 135 persona janë diagnostifikuar me virusin...

  EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

  Kandidati shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut, Naser Ziberi e ka mohuar se është infektuar me koronavirus, pasi...

  Real Madrid merr fitore të mundimshme ndaj Granada, tre pikë larg titullit

  Real Madrid ka vuajtur shumë në stadiumin ‘Nuevo Los Carmenes’ kundër Granada, por në fund ia doli të merrte...

  Arrestohet drejtori nga radhët e SDSM-së, “udhëzoi” votuesit e VMRO-së si të bëjnë fletën votuese të pavlefshme

  Gjorgji Galetanovski, drejtor i kopshtit zoologjik Shkup pasdite është arrestuar në Sektorin për krim ekonomik për shkak të shkrimit...

  ALI AHMETI për RTK: Të njollosësh UÇK-në është sikur tu bësh atentat gjithë shqiptarëve (VIDEO)

  Propaganda e fosileve fashiste në Serbi vazhdon të mbetet shumë aktive edhe atë me shumë ndikim në qarqe të...

  MPB: Letërnjoftimet do të mund të tërhiqen edhe me 15 korrik

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se me 15 korrik (ditën e votimeve) shërbimet e MPB-së për tërheqje...