More

  LAJME

  Ndalohet dhe pastaj lirohet Daut Haradinaj në aeroportin e Vjenës

  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është liruar nga autoritetet austriake pas intervistimit që i është bërë në ambientet e aeroportit...

  Nga ora 08:30 deri në orën 14:30 nesër pa energji elektrike do të jenë disa vendbanime të Dervenit

  Nga ora 08:30 deri në orën 14:30 nesër pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit e fshatrave Rahoviq, Paniçar, Semenisht, Arnaqi, Bukoviq, Llaskarcë, Çajlanë...

  Ajrulla Mustafa emërohet drejtor në Klinikën për gjinekologji

  Ajrulla Mustafa kuadër i BDI-së nga Saraji sot është emëruar drejtor ekonomik në EPSH Klinika për gjinekologji dhe akusheri- Shkup. Ai është me prejardhje nga...

  Neymar i hapur për një kalim te Juventusi, por shumë probleme janë në mes

  Gazeta Mundo Deportivo shkruan se ylli i Paris Saint-Germain, Neymar është i hapur për t’u bashkuar me Juventusin. Neymar mbetet me marrëdhënie të acaruara me...

  Bitcoin ra nën 10,000 dollarë për herë të parë në 2 javë

  Bitcoin ra me 8% ditën e Marte nën kufirin e 10,000 dollarëve për herë të parë pas dy javësh pasi ligjvënësit Amerikanë u shprehën...

  Von Der Leyen bëhet Presidente e Komisionit Europian

  Ursula fon der Lejen është presidentja e parë grua e Komisionit Europian. Ajo u zgjodh pasditen e së martës përmes votimit të fshehtë, ndonëse...

  Tërmet në Maqedoninë e Veriut, ndjehet edhe në Shkup

  Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë Veriore me qendra në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë që mirëmbahet nga Qendra Seizmologjike pranë Fakultetit...

  Boki 13 dhe Milevski në paraburgim, Janeva në dorëheqje dhe pa celular

  Tridhjetë ditë paraburgim për Bojan Jovanovskin dhe Zoran Milevskin, si të dyshuar  si të dyshuar për zhvatje parash, celulari i sekuestruar i prokurores Katica...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -