Home / LAJME (page 2)

LAJME

Çka ndodhi mes Adelines e Vjosës pas zgjedhjeve?

A e telefonoj Adelina Ismaili – Vjosa Osmanin. Këngëtarja Adelina Ismaili prej vitesh e ka shprehur fuqishëm përkrahjen për “Lidhjen Demokratike të Kosovës”. Adelina, ishte me “LDK”-në, foli e i këndoj asaj edhe në kohët kur një gjë e tillë ishte thuajse e pa pumundur dhe e pa paramenduar, sidomos …

Read More »

Erdogan i vendosur: Trupat turke të gatshme për sulm

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se trupat ushtarake turke dhe aleatevë nga opozita siriane janë të gatshëm të fillojnë sulmin në qytetin Manbi në Siri. Atë qytet ende e mbajnë kurdët nga Siria. “ Do ta zbatojmë vendimin tonë për Manbi”, u ka thënë Erdogan gazetarëve. Qëllimi …

Read More »

Katica Janeva nga spitali kthehet në Shutkë

Ish Prokurorja Speciale Katica Janeva është në gjendje më stabile dhe me siguri nesër do të transferohet në burgun e Shutkës ku do ta vuaj masën e paraburgimit, që ju shqiptua si e dyshuar në lëndën “Zhvatja”, shkruan Fokus. Janeva tani më katër ditët është për kurim mjekësor në klinikën …

Read More »

Ahmeti nga Dibra: Veting të gjithëve

Dibër, 13 tetor – Në vazhdën e përzgjedhjeve të kryesive të reja dhe kryetarëve që do ti udhëheqin degët e Bashkimit Demokratik për Integrim në katër vitet e ardhshme në Kuvendin Zgjedhor që u mbajt në qytetin e Dibër prezent ishte edhe kryetari i partisë, Ali Ahmeti, raporton KOHA. Ahmeti …

Read More »

Floriani tregon pse ka pauzuar

Ka kohë që Floriani nuk ka kënduar. Këngëtari i cili u bë i famshëm në bashkëpunimin me Adrian Gaxhën “Ngjyra e kuqe” projekt i cili arriti shumë sukses në publik dhe në YouTube, ka zbuluar për Prive, arsyen pse ka pauzuar gjithë këto kohë. Përveç kësaj, ai tregoi çfarë planesh …

Read More »

Incident në Bit Pazar, sulmohet polici

Mbrëmë pak para mesnate është sulmuar një polic afer Bit Pazarit. Sipas policisë, sulmin e ka kryer një i ri 23 vjecar, njofton Derveni.info. “Më datë 11.10.2019 rreth orës 23,30 minuta në SPB Shkup është arrestuar S.O. (23) nga Shkupi sepse para një lokali në Rrugën “Bit Pazar” ka sulmuar …

Read More »