More

  LAJME

  EKSKLUZIVE/ Takimi Zaev-Thaçi, PDSH kërkon policinë financiare!

  Sapo ka përfunduar takimi në mes kreut të LSDM-së, Zoran Zaev si dhe kreut të PDSh-së Menduh Thaçi në klubin e deputetëve në Shkup. Siç...

  Në liqenin Treska është gjetur një trup i pajetë

  Me 03.08.2020 rreth orës 14:45 minuta në stacionin policorë në Matkë është lajmëruar se në Liqenin Treska tek kabinat e tualetit nga disa fëmijë...

  Çmime të reja për derivatet e naftës

  Për gjysmë denari do të shtrenjtohet benzina, dhe për aq do të lirohet dizeli. Për një denar, do të lirohet edhe vaji ekstra i...

  Policia e Maqedonisë në aksion: Ndëshkon pjesëmarrësit në gara me motorë

  Ministria për Punë të Brendshme informon se Sektori për Çështje të Trafiku pranë Byrosë për Siguri Publike në koordinim me Departamentin për Siguri në...

  Seanca konstitutive, deputetët arrijnë në Kuvend

  Tashmë çdo moment pritet të nis seanca konstitutive e Kuvendit. Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, seanca pritet të udhëhiqet nga kryetari në largim Talat...

  Sela: BDI duhet të shkojë në opozitë

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, pak para fillimit të seancës konstituive të Kuvendit, deklaroi se, do të ishte e shëndoshë për gjithë...

  Vazhdon rënia e Euros, në pikiatë edhe monedhat e tjera të huaja

  Duket se mbyllja e kufijve dhe numri i ulët i turistëve të huaj dhe vizitorëve në Shqipëri, ka bërë që monedha Euro por edhe...

  Për një javë janë larguar 129 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt në Komunën Qendër

  Shërbimi i “Karrotrecit” i NP Parkingjet e Komunës Qendër gjatë javës së kaluar nga sipërfaqet publike në komunë ka ngritur 129 automjete. Me ndihmën e...

  Të fundit

  Protesta në disa qytete të Maqedonisë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike

  Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) para një jave ka publikuar informacionin se do të rritet çmimi i energjisë elektrike...

  Mohohet që vëllezërit nga Peja që vdiqën ishin të prekur me COVID-19

  Dy vëllezër nga Novosella e Pejës kanë ndërruar jetë brenda një nate. 85 dhe 78 vjeçari u raportua se kanë...

  Maqedonia e para me vdekje nga Covid19 në Ballkan

  Të dhënat flasin se Maqedonia e Veriut gjendet në mesin e 10 vendeve të Evropës sipas numrit të vik...

  VMRO i thotë PO kryeministrit shqiptar

  Larg syve të opinionit publik , të dy partitë maqedonase LSDM dhe VMRO po bëjnë përpjekje për të siguruar...

  Së paku 100 të vdekur nga shpërthimi në Liban e mbi 4000 të plagosur

  Qytetarët e Beirutit janë zgjuar me skena të shkatërrimit absolut të mërkurën, një ditë pas shpërthimit masiv në port...

  Është rritur në 100 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Bejrut

  Kryqi i Kuq i Libanit njoftoi se numri i të vdekurve nga shpërthimi i djeshëm në kryeqytetin e Libanit,...