More

  LAJME

  Maqedoni: Gjatë fundjavës pritet të diskutohet hapja e sërishme e kufijve

  Komisioni për Sëmundje Infektive pritet që gjatë fundjavës të diskutojë për heqjen e masave kufizuese në kufi, për shtetet e rajonit. Ministri i Shëndetësisë Venko...

  Refuzohen të gjitha paditë e Aleancës dhe Alternativës edhe Integrës, konfirmohen vendimet e KSHZ-së

  Paditë e dorëzuara nga Interga, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa dhe një personi fizik refuzohen si të pabaza dhe konfirmohen vendimet e Komisionit Shtetëror...

  Kreu i PDK-së Kadri Veseli infektohet me Covid

  Kreu i PDK’së në Kosovë, Kadri Veseli është infektuar me Covid. Mediet kosovare bëjnë me dije se Veseli ka rezultuar pozitiv në testin e Covid. Lidhur...

  Vesel Memedi: Mandati i kryeministrit në duart e shqiptarëve!

  Intervista me Vesel Memedi, kryetar i Rilindja Demokratike Kombëtare, RDK, në Maqedoninë e Veriut: Mandati i kryeministrit në duart e shqiptarëve! “Edhe LSDM, edhe VMRO,...

  Ahmeti: Jam plotësisht në dispozicion të organeve të drejtësisë për të dëshmuar qiltësinë e luftës së UÇK-së, përballë regjimit serb të Millosheviçit

  Ali Ahmeti nëpërmjet faqes së tij në facebook e konfirmon se e ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë, njofton derveni.info. "Të nderuar qytetarë, sundimi...

  Gjendja shëndetsore e Nezir Çajanit po përmirsohet, por akoma ka nevojë për ndihmën tonë

  Elhamdulilah Neziri dal nga dal po shërohet, buzëqeshja e Nezirit gëzim I jonë. O Zot shëroj të gjithe që janë të sëmure poashtu edhe...

  Sot, 10 të vdekur dhe 137 raste të reja me COVID-19, shërohen 131 pacientë

  137 raste të reja, 10 viktima dhe 131 pacientë të shëruar, është bilanci i sotëm për Covid-19 në vendin tonë. Numri më i madh i...

  Zvicra mbetet e mbyllur për Maqedoninë e Veriut dhe shtetet e tjera të Ballkanit

  Zvicra vazhdon të mbaj të mbyllur kufijtë për shtetet e Ballkanit Perëndimor, përveç me Shqipërinë. Në “listën e zezë” për lëvizje të lirë drejt...

  Të fundit

  Eva Murati publikon FOTO pa pike grimi, ja si duket ajo

  Moderatorja sportive Eva Murati, është një nga vajzat më të bukura të ekranit dhe ndër më të komentuarat për...

  Franca me ushtri e “kërcënon” Erdoganin?!

  Franca do të rrisë praninë e saj ushtarake në Mesdheun lindor, tha Presidenti Emmanuel Macron të mërkurën, duke i...

  Ish Kryeministri i Maqedonisë me dekleratë bombë: “Shkupi kryeqytet i Dardanisë”

  Ish kryeministri i Maqedonisë Lubço Georgievski në një intervistë për Kanal 5 i zbulon gjitha pjesët e Maqedonisë se...

  TV24: BDI përveç kryeministrit kërkon edhe MPB-në, financat, guvernatorin, të hyrat publike…

  Televizioni maqedonas TV24 ka lajmëruar se nga burime të larta në BDI është informuar për rrjedhën e bisedimeve për qeverinë e...

  Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për President të Kosovës

  Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur publikisht kandidaturën për President. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka...

  Shkup: Banka e Trifun Kostovskit shkon në “steçaj”

  Alsat mëson se banka Eurostandard e Trifun Kostovskit shkon në falimentim. Nuk dihet fati i kredive dhe kursimeve të...