More

  LAJME

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit “. Panairi do të mbahet më...

  U promovuan 13 automjete për nevojat e poliklinikave të Shkupit

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe drejtorët e Shtëpisë së Shëndetit, Viktor Isjanovski dhe Besim Koka, sot kanë marrë pjesë në promovimin e 13...

  Nxënësit nesër kthehen në mësim

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit nesër do të kthehen në bankat shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor  2019/2020. Mësimi do të vazhdojnë ta...

  “Drislla” sërish u bë ndërmarrje publike nën kompetenca të Qytetit të Shkupit

  Deponia “Drislla” prej sot është nën administrimin e Qytetit të Shkupit. Regjistri Qendror e ka regjistruar deponinë se nga pronësia private bëhet sërish ndërmarrje...

  Autobusët NQP-së prej nesër do të qarkullojnë sipas orarit të zakonshëm dimëror

  Transporti publik prej nesër do të zhvillohet sipas orarit të zakonshëm dimëror. Në tre javët e kaluara, siç kumtojnë nga NQP Shkup, për shkak të...

  Thaçi: Ministri i Kulturës të sqarojë udhëtimet në Iran

  Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dje publikisht nga Prokuroria e shtetit kërkoi prononcime për dy raste që kanë të bëjnë me kryetarin e Lëvizjes...

  Detaje nga përplasja e mbrëmshme në Kumanovë mes policisë dhe personit që ka qëlluar në drejtim të saj

  Detaje të reja vijnë nga përplasja e mbrëmshme në qytetin e Kumanovës mes policisë dhe një personi, ende në kërkim, që tentoi t’i vinte...

  Reket: Avokatët e Janevës në gjendje të rëndë shëndetsore

  Seanca gjyqësore për rastin Reket është anuluar për më 23 janar për shkak të mungesës së avokatëve të Katica Janevës, Deljo Kadiev dhe Irena...

  Të fundit

  Bekteshi në Panairin e bizneseve në Saraj

  Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nesër do të merr pjesë në Panairin e bizneseve në komunën e Sarajit, organizuar...
  - Marketing -

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...

  Administratorë çdo vit e më shumë, për 4 vite numri i tyre është rritur për rreth 4 mijë

  Shkup, 23 janar – Edhe LSDM edhe VMRO DPMNE kur janë në opozitë kritikojnë se Administrata publike është e...
  - Marketing -