More

  LAJME

  Zaev: Jemi marrë vesh për zgjedhjet, por nëse ka bllokada mund të shtyhen

  Zgjedhjet janë dakorduar dhe nuk do të lejojmë prolongimin e tyre. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev. “Të gjithë e...

  Maqedoni, 1 janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët

  Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se e mërkura e ardhshme (1 janari) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët. Sipas...

  Pendarovski: Janë përralla deklarimet se shqiptarët janë nën 20%

  Kryetari Stevo Pendarovski në emisionin ‘200’ duke folur për regjistrimin e popullsisë tha se të drejtat në Maqedoninë e Veriut nuk duhet të varen...

  Gjashtëdhjetetre vjeçari nga Bërvenica humbi jetën në aksident trafiku

  Një 63 vjeçar nga fshati Bërvenicë iu ka nënshtruar plagëve në spitalin e Tetovës pas aksidentit që ndodhi në rrugën lokale Bërvenicë-Vollkovi. Aksidenti ka...

  PROGRAMI ERASMUS PLUS DËRGON STUDENTIN LEOTRIM RAMADANI NË STAMBOLL

  Leotrim Ramadani, student i Informatikës në Universitetin “Nënë Tereza” në Shkup, momentalisht gjendet në Stamboll tëTurqisë, ku vazhdon studimet këtë semestër në kuadër të...

  Rama pas mbledhjes së kryesisë së PS-së: Ka ardhur koha të zgjedhim kryetarin e partisë

  Pas mbarimit të mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste të Shqipërisë, në të cilën u vendos se kongresi do të mbahet më datë 29...

  Sela: Do të bashkëpunojmë me atë parti politike e cila do t’i pranojë kërkesat tona

  BDI punon për t’i përçarë shqiptarët. I porosis të mos e bëjë këtë! Ne do të bashkëpunojmë me atë parti politike e cila do...

  Anketa e fundit: Ja si qëndrojnë BDI, ASH, BESA, Alternativa, PDSH…(TABELA)

  Edhe në anketën më të fundit të realizuar nga MKD.mk, Bashkimi Demokratik për Integrim është fituese te blloku politik shqiptar. Sipas kësaj ankete në pyetjen...

  Të fundit

  Bekteshi në Panairin e bizneseve në Saraj

  Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nesër do të merr pjesë në Panairin e bizneseve në komunën e Sarajit, organizuar...
  - Marketing -

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...

  Administratorë çdo vit e më shumë, për 4 vite numri i tyre është rritur për rreth 4 mijë

  Shkup, 23 janar – Edhe LSDM edhe VMRO DPMNE kur janë në opozitë kritikojnë se Administrata publike është e...
  - Marketing -