Home / LAJME (page 4)

LAJME

Për Bajram në Saraj ndahen 3000 pako për fëmijë

Gëzimi i fëmijëve, gëzim i të gjithëve! Elhamdulilah! Në ditën e dytë të Kurban Bajramit, u bë shpërndarja e 3000 paketave për fëmijët. Ceremonia e kësaj feste dhe gëzimi, u realizua në sheshin e Sarajit. Fëmijët gjithashtu recituan poezi dhe ilahi të ndryshme (megjithëse shkaku i vapës së madhe, nuk …

Read More »

Limaj: Jam i gatshëm për pozitën e kryeministrit

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj është shprehur i gatshëm për postin e kryeministrit, nëse është e nevojshme dhe ka besimin e qytetarëve. Ai ka thënë se Nisma e sheh vetën në qeverinë e ardhshme dhe do të jemi befasia e këtyre zgjedhjeve. Në pyetjen se a e sheh vetën …

Read More »

Lirohet Tomorr Morina, nga Shutka niset drejt Kosovës

Është liruar para pak kohe nga burgu i Shutkës ish-ushtari i UÇK-së nga Gjakova, Tomorr Morina, merr vesh gazeta KOHA. Vendimi se Morina mund të niset drejt Kosovës i është dorëzuar pak minuta më parë Paradite, anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish pjesëtari i UÇK’së …

Read More »

Theret me thikë një 17-vjeçar nga Shkupi

Mbrëmë, menjëherë pas mesnate, në orën 00:35 minuta në Sektorin për Punë të Brendshme –Shkup kanë pranuar thirrje se në Lagjen Lisiçe ka filluar një zënkë verbale që më pas ka eskaluar në dhunë fizike. Me këtë rast disa persona janë përleshur me personi me iniciale A.T. 18 vjeç i …

Read More »

Moti sot i ndryshueshëm, priten rënie të temperaturave

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut. Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa në pjesën veriore të vendi do të ketë reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të …

Read More »