More

  LAJME

  Gryka e Dërvenit sot në Kepin e Shishovës

  Klubi Malor "Gryka e Dërvenit" sot organizoi ngjitje në majen Kalaja ose Kepi i Shishovës. Antarët e klubit me sukses ngjitën këtë maje në...

  Sonte derbi më i madh në Angli, Liverpool apo Manchester – formacionet zyrtare

  Sonte në Angli luhet derbi më i madh në ishull mes dy skuadrave që kanë më se shumti tituj kombëtarë të fituar, Liverpoolit dhe...

  Kodra e Diellit pak borë por me shumë turistë

  Ski Qendra në Kodrën e Diellit, megjithëse aktualisht nuk ka centimetrat minimale të borës për fillimin e sezonit të skijimit, përsëri e mbushur me...

  Mungesa e reshjeve rrezikon të mbetemi pa ujë

  Verë e gjatë me temperatura të larta, vjeshtë pa reshje shiu dhe tashmë gjysma e dimrit pa borë. A po i kanoset vendit rreziku...

  Dita e 105-të prej se u mbajtën zgjedhjet, Kurti e Mustafa pajtohen të mos takohen në vikend

  Albin Kurti dhe Isa Mustafa s’kanë lëvizur as sot në drejtim të arritjes së marrëveshjes për Qeverinë e re.  Në Vetëvendosje dhe LDK kanë...

  Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Maqedoni

  Tërmeti prej 4.6 shkallëve sipas rihterit ka goditur Shqipërinë dhe i njëjti është ndjerë edhe në Maqedoni. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë afër...

  DËMETOHEN DHJETRA KOSHA PËR MBETJE TË IMËT NË ÇARSHINË E VJETËR TË SHKUPIT

  Persona të panjohur këto ditë kanë thyer dhe i kanë vënë zjarrin dhjetra koshave të rinj për mbetje të imët në Çarshinë e Vjetër...

  Aksident i rëndë në Autoban

  Rreth orës 19:00 në autostraden Tetov-Shkup êshtë bllokuar komunikacioni,një veturë është rokullisur me disa të lênduar, përcjell ShkurtShqip të cilët kanë siguruar Fotografi prej...

  Të fundit

  Zëvendësambasadori Julian Vasallo bashkëbisedim me nxënësit në Saraj

  Shkollën e Mesme “SARAJ”-SHKUP, e ka vizituar zëvendësambasadori i BE-së në Shkup, Julian Vasalo. Gjatë takimit me drejtorin, Bedri Gjurecin,...
  - Marketing -

  Bekteshi në Panairin e bizneseve në Saraj

  Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nesër do të merr pjesë në Panairin e bizneseve në komunën e Sarajit, organizuar...

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...
  - Marketing -