More

  LAJME

  Spasovski: Holokausti ndaj romëve është një nga humbjet më të mëdha të njerëzimit

  Holokausti ndaj romëve nuk guxon të mbetet në harresë. Detyra jonë politike dhe morale është të ruajmë të vërtetën për holokaustin dhe viktimat e...

  Dita e Republikës – festime me protokolle dhe pa tubime masive

  Dita e Republikës, 2 Gushti, në të cilin festohen dy Ilindenëve historikë, 117 vjet nga Kryengritja e Ilindenit dhe 76 vjet nga Mbledhja e...

  Asnjë pelegrin nuk është infektuar me COVID-19 gjatë haxhillëkut

  Ministria e Shëndetësisë e Arabisë Saudite ka deklaruar se asnjë pelegrin që ka marrë pjesë në haxhillëkun e këtij viti nuk është infektuar me...

  Shkupi së shpejti me metro. Dje u shpall tenderi

  Qyteti i Shkupit hapi shpalljen publike për përpilimin e projektit për autobusë të shpejtë ose metro autobusësh, linja e së cilës do të shtrihet...

  LSDM-BDI, opsioni i parë për Qeverinë e re?!

  Salla Kupolë e Kuvendit është gati për seancën konstituive për përbërjen e re parlamentare. Të martën, më 4 gusht, pritet të betohen deputetët e...

  Xhemilja nga Gostivari nderohet nga presidentja zvicerane

  Një grua dhe një burrë nga çdo kanton, si dhe nga zviceranët që jetojnë jashtë vendit, nderohen për kontributin e veçantë të dhënë për...

  Një selam Pendarovskit, a u bëre president pa BDI-në në 2014-tën?

  Do të duhej që Siljanovska sot të fliste si Presidente e shtetit ndërsa Stevo Pendarovski të kishte perënduar politikisht .Në fakt me deklaratat e...

  Aksident fatal në fshatin Batincë të Shkupit

  Mbrëmë në fshatin Batincë të Shkupit ka ndodhur një aksident me pasoja fatale. Një grua 34 vjeçare ka rënë nga nënkulmi i shtëpisë dhe...

  Të fundit

  LSDM: Nikollovski dhe Grubi diskutojnë për bashkëpunim afatgjatë dhe harmonizim programor

  Nga LSDM, në lidhje me takimin midis dy sekretarëve të LSDM dhe BDI, informojnë që: Ne patëm një diskutim konstruktiv...

  Dr. Ilir Hasani me operacion të ri për frakturat e shtyllës kurrizore

  Muaji korrik do të shënohet në analet e Trauma*tologjisë dhe Ortopedisë së Republikës së Maqedonisë së veriut. Mjeku shqiptar...

  Filipçe: Jemi të përgatitur për një skenar edhe më të keq në vjeshtë

  Ministri i shëndetësisë vazhdon të thotë se në vjeshtë Maqedonia mund të përballet me një valë të re të...

  DUFLLA Then Akullin, E Para Në Republikë

  Që nga marsi i këtij viti Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi për kufizime të lëvizjes së lirë dhe...

  Tetova në këmbë kundër shtrejtimit të energjisë elektrike, qindra tetovarë në protesta

  Ka filluar protesta e paralajmëruar kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga ana e Komisionit për Energjetikë. Protesta...

  Protesta në disa qytete të Maqedonisë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike

  Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) para një jave ka publikuar informacionin se do të rritet çmimi i energjisë elektrike...