More

  LAJME

  Ministri Ademi: Nxënësit e fshatit Bllacë dhe nxënësit e Sh.F “Naim Frashëri” në Reçicë të Vogël me objekt të ri shkollor

  “Objekt të ri shkollor për nxënësit e SHFK “Naim Frashëri” në Reçicë të Vogël, komuna e Tetovës dhe  objekt të ri shkollor për nxënësit...

  Si i anashkaloi BDI në Saraj funksionarët lokal dhe ish funksionarët e lartë

    Javën e kaluar në Restoran Lili  në Saraj, BDI mbajti takim me banoret e Sarajit, ku prezentë ishin funksionarët e lartë të Qeverisë, Kryetari...

  Si u zhvarros Enver Hoxha nga Sali Berisha

  Çfarë ndodhi në natën e 3 majit 1992 te Varrezat e Dëshmorëve dhe si e ka përjetuar në qeli Nexhmije Hoxha zhvarrimin e eshtrave...

  Meta për uljen e popullsisë: Kambanat e alarmit po bien!

  Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar pas projeksionit të fundit të OKB-së, që flet për ulje të ndjeshme të numrit...

  Gjykimi për rastin Monstra formalisht kthehet nga fillimi

  Procesi gjyqësor për rastin “Monstra” për të tretën herë do të nis nga fillimi. Arsyeja është ndërrimi i gjykatëses porote, mandati i së cilës...

  Hoxha: Lëvizja Besa është e gatshme të shkojë vet në zgjedhjet e 12 prillit

  Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arijanit Hoxha në intervistë për ‘Fokus’ thotë se ata zgjedhjet i shohin si mundësi për ndryshime. Sipas tij,...

  Albin Kurti bën ofertën e re dhe të fundit ndaj LDK-së

  Duket se dy partitë më të votuar në zgjedhjet e parakohshme në Kosovë janë shumë pranë marrëveshjes për koalicion. Mësohet se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,...

  Maskat grabisin një market në Shkup

  Shkup, 13 janar – Sot në mbrëmje rreth orës 21 e 40 minuta një person i panjohur me bluzë me kapuç dhe me maskë...

  Të fundit

  Aksident i rëndë në Autoban

  Rreth orës 19:00 në autostraden Tetov-Shkup êshtë bllokuar komunikacioni,një veturë është rokullisur me disa të lênduar, përcjell ShkurtShqip të...
  - Marketing -

  Ndriçim publik në shumicën e rrugicave të Sarajit

  Kohën e fundit po zhvillohen punime intensive për instalimin e ndriçimit publik në disa vendbanime të komunës se Sarajit....

  Arrestohet në Tiranë ‘Eskobari’ turk

  Gjykata e Tiranës ka caktuar arrest me burg 40 ditë për një shtetas turk të kapur në Tiranë të...

  Partitë përgatiten për fushatën zgjedhore

  Ende pa u shpallur zgjedhjet, partitë filluan gjuetinë për vota. VMRO-DPMNE njoftoi se nga e hëna karvani i partisë...

  Cana bëhet baba për herë të dytë

  Ish-kapiteni i Kombëtare Shqiptare është bërë baba për herë të dytë! Lajmin e bukur e ka ndarë përmes rrjeteve...

  Pse nuk i rezistojmë dot dëshirës për të kafshuar njerëzit që duam

  Ju ka ndodhur që gjatë momenteve të përkëdheljeve me partnerin ose dikë që doni shumë të keni dëshirën ta...
  - Marketing -