More

  RAJONI

  Albin Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

  Albin Kurtit nuk do t’i lejohet kandidimi për deputet të Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë me dije burime të sigurta të lajmi.net brenda KGJK-së dhe...

  Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm

  Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

  Shqiptarja nga Maqedonia e Veriut i bashkangjitet Vjosa Osmanit

  Dorsa Kica, një shqipëtare nga Maqedonia e Veriut, konkretisht qyteti i Strugës i është bashkangjitur iniciativës “Guxo” të Vjosa Osmanit. Dosra Kica është e specializuar...

  Leonora Jakupi falënderon Halil Kastratin që e bëri pjesë për t’u ndihmuar njerëzve në nevojë

  Leonora Jakupi së fundmi ka befasuar dy banore në Shtepinë e të Moshuarve me praninë e saj, shkruan lajmi.net. Projekti i hapjes së Shtëpisë së...

  Mbi 56 për qind e të rinjve kosovarë e mbështesin partinë e Albin Kurtit

  Sondazhi javës i cili është shpalosur me herët në Rubikon të Klan Kosovës, ka rezultuar se mbi 56 për qind e të rinjve kosovar...

  Masakra e Reçakut, familjarët ende përjetojnë tmerrin e 15 janarit të vitit 1999

  Janë mbushur plotë 22 vjet që kur forcat serbe kryen ndër masakrat më të tmerrshme kundër njerëzimit në Reçak. Familjarët e personave të vrarë...

  Aksident tragjik, ndërojnë jetë 4 persona

  Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani, ka qenë pranë ambjenteve të Spitalit të Traumës për të mësuar nga afër gjendjen e 3-vjeçares Violeta...

  Prej sot udhëtohet në Serbia pa testin PCR

  Prej sot 14 janar janë heq testimet e detyrueshëm PCR për qytetarët të Maqedoninë për hyrje në Serbia. Këtë e ka konfirmuar kryeministrja serbe...

  Të fundit

  Arkivol para EVN, Shqiptarët janë vik timë e kësaj kompanie

  Një aksion nga shoqata Boll Mo me më shumë domethënie. Sot para EVN-së pjesëtar të kësaj shoqatë kanë vendosur një...

  Grubi: Njohja e diplomave të administratorëve, prioritet i imi

  Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë dhe Ministri për sistem politik, Artan Grubi ka nënvizuar se avancimi i administratorëve është...

  Filipçe: Vaksinat e para nga “Fajzer” dhe nga Serbia do të arrijnë me eksport ndërhyrës, plani për vaksinim është i gatshëm

  Nuk ekziston pengesë ligjore për marrje të vaksinave kundër Kovid-19 në vendin tonë. Dozat e para të vaksinës “Fajzer”,...

  Fetai: Edhe pse Zaev paralajmëronte, “bombat” nuk zbuluan të vërtetë tjetër për “Monstrën”

  Prokurorja Fatime Fetai në fjalët përfundimtare në rastin “Monstra” përmendi  edhe bisedimet e përgjuara, për shkak të cilave PSP e mori këtë lëndë....

  Deputetja e ASH Ilire Dauti flet për Pr/Ligjin e koalicionit ASH-AAA për shtetësinë

  Deputetja e koalicionit ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, theksoi se subjektet politike duhet t’u përgjigjen nevojave të...

  Rasti “Monstra”, Fetai në fjalën e fundit: S’ka montim, burgim të përjetshëm për tre të akuzuar

  Prokurorja Fatime Fetai sot ka folur gjatë fjalëve përfundimtare për rastin “Monstra”, respektivisht për vrasjes e pesëfishte në Liqenin...