More

  VENDI

  ASH: Ministria e Shëndetësisë po plaçkitë familjarët e viktimave të Covid-19

  Aleanca për Shqiptarët sërish kritikon Qeverinë për menaxhimin e pandemisë Covid-19.  Nga Aleanca për Shqiptarët thonë se qytetarët kanë mbetur në mëshirë të fatit,...

  Filipçe: Kemi siguruar 833 mijë doza të vaksinave kundër KOVID-19, ja grupet e parë që do të pranojnë vaksinën

  Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe tha se si grupe prioritetit që do të marrin vaksinën do të jenë punëtorët shëndetësor që punojnë me KOVID...

  Konkurs për 280 punësime në postë, ja sa do të jetë rroga (Dokument)

  Postat e Maqedonisë së Veriut kanë shpallur konkurs për punësimin e 280 postierëve. Nuk dihet nëse konkursi është për punëtor të rinj, ose për...

  Zvicra vendos kushte për ata që udhëtojnë nga Maqedonia

  Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prish shumë plane udhëtimi për shumë njerëz, pak para pushimeve të fundvitit. Sipas mediave...

  Zv/Ministri Bushi angazhohet për kushte më të mira të policisë

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Nazim Bushi ka inspektuar nga afër rikonstruimin e stacionit policor në Zherovjan komuna e Bogovinës. Ai paralajmëroi se edhe...

  Me javë Sfillarja mbetet pa energji elektrike, EVN nuk sanon defektin?

  Ndonëse temperaturat në këtë periudh kanë shkuar në minus gradë celcius, një pjesë banorëve të fshatit Sfillare të Poshtme në Komunën e Sarajit përballen...

  Ndryshime të reja ligjore në komunikacion: Ju konfiskohet vetura nëse nuk e regjistroni

  Përjashtim nga komunikacioni dhe konfiskim të veturës në afat prej tre ditëve nëse e njejta është e parregulluar, dhe konfiskim të veturës në afat...

  SELA dhe GASHI nuk zbatojnë gjuhën shqipe! Amandamentet e tyre vetëm në maqedonisht (Dokument)

  Qytetarët shqiptarë vazhdimisht janë mësuar të dëgjojnë deklarata bombastike nga opozita shqiptare, respektivisht Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, lidhur me ndryshime të mëdha kushtetuese,...

  Të fundit

  ASH: Ministria e Shëndetësisë po plaçkitë familjarët e viktimave të Covid-19

  Aleanca për Shqiptarët sërish kritikon Qeverinë për menaxhimin e pandemisë Covid-19.  Nga Aleanca për Shqiptarët thonë se qytetarët kanë...

  Filipçe: Kemi siguruar 833 mijë doza të vaksinave kundër KOVID-19, ja grupet e parë që do të pranojnë vaksinën

  Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe tha se si grupe prioritetit që do të marrin vaksinën do të jenë punëtorët...

  Fotot që po bëjnë xhiron e rrjetit, Joe Biden mban veshur këpucë të ndryshme

  Disa foto të Presidentit të ardhshëm të SHBA-së, Joe Biden po bëjnë xhiron e rrjetit. Ditën e djeshme ai është...

  Konkurs për 280 punësime në postë, ja sa do të jetë rroga (Dokument)

  Postat e Maqedonisë së Veriut kanë shpallur konkurs për punësimin e 280 postierëve. Nuk dihet nëse konkursi është për...

  Zvicra vendos kushte për ata që udhëtojnë nga Maqedonia

  Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prish shumë plane udhëtimi për shumë njerëz, pak...

  Ahmeti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Greqisë  Dimitris Janakakis...