Home / RAJONI

RAJONI

Ramush Haradinaj jep dorëheqje-shkak Ftesa e Gjykatës Speciale

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. “Dorëhqeja është e parevokueshme”, ka thënë Haradinaj. Në fund të mbledhjes së Qeverisë ai ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje të parevokueshme. Arsye e këtij vendimi ka thënë se ka marrë thirrje për t’u paraqitur për t’u …

Read More »

Ndalohet dhe pastaj lirohet Daut Haradinaj në aeroportin e Vjenës

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është liruar nga autoritetet austriake pas intervistimit që i është bërë në ambientet e aeroportit në Vjenë. Burimet e Indeksonline kanë thënë se ai është pyetur në lidhje me fletarrestin e lëshuar nga Serbia. Indeksonline raportoi ekskluzivisht për këtë ndalesë dhe …

Read More »

Shpërthim i fuqishëm në mes të Tiranës

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e ish-bllokut ditën e sotme në rrugën “Vaso Pasha”. Shpërthimi ka ndodhur si pasojë e shpërthimit të dy bombolave me helium në një dyqan eventesh. Shpërthimi ishte mjaft i fuqishëm, saqë është dëmtuar edhe një biznes tjetër ngjitur me lokalin, një argjendari. …

Read More »

Presidenti Meta i prerë : Nuk ka zgjedhje më 30 qershor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur se dekreti i tij për shfuqizimin e zgjedhjeve për datën e 30 qershorit, nuk mund të anulohet nga Kolegji Zgjedhor në Shqipëri dhe se zgjedhjet më këtë datë nuk do të mbahen. Teksa e ka quajtur vendim të jashtëligjshëm atë të djeshmin të …

Read More »

Namazi i Fitër Bajramit edhe në Beograd

Namazi me rastin e ceremonisë së festës muslimane të Fitër Bajramit është falur në xhaminë Bajrakli në Beograd, raporton Anadolu Agency (AA). Xhamia e Beogradit ishte e vogël për të pranuar numrin e madh të besimtarëve, shumë prej të cilëve u falën në oborrin e xhamisë. Reisu-l-ulema i Bashkësisë Fetare …

Read More »