More

  RAJONI

  Basha zbulon propozimin e Ramës: Ti kryeministër, unë president vetëm…

  Kryedemokrati Lulzim Basha ka zbuluar negociatat e fshehta mes PS-së dhe PD-së për reformën zgjedhore. Basha deklaroi se përherë në adresë të tij kanë dëguar...

  Alarmante në Kosovë, 207 raste të reja me koronavirus — shërohen 32 pacientë të tjerë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 207 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të...

  Edhe Italia na i mbylli kufijtë

  Italia ka mbyllur kufijtë e saj me 13 vende, përfshirë Maqedoninë e Veriut, duke i konsideruar ato vendet me rrezik për përhapjen e coronavirusit,...

  Qeveria e Shqipërisë, 4.8 miliardë lekë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti

  Brenda 6 muajve nga tërmeti i 26 nëntorit, qeveria ka miratuar në buxhetin e vitit 2020, përdorimin e fondit të rindërtimit për financimin e...

  Eskalon situata me protestuesit në Beograd

  Sonte në qendër të Beogradit qindra qytetarë kanë protestuar kundër paralajmërimeve të Presidentit Vuçiç për rivendosjen e orës policore. Mediat rajonale njoftojnë edhe për dhunë...

  Gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete në Serbi për shkak të Kovid-19

  Në Serbi është shpallur gjendje e jashtëzakonshme në 16 qytete dhe komuna për shkak të përkeqësimit të situatës epidemiologjike. Gjendja e jashtëzakonshme, e cila përfshin...

  Hoti takon sot presidentin Macron

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, do të takohet sot në Paris me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. “Pritja zyrtare që bëhet enkas për...

  Qeveria e Kosovës ndriçohet me ngjyrat e flamurit amerikan

  Për nder të përvjetorit të pavarësisë së Amerikës, objekti i Qeverisë së Kosovës është ndriçuar më flamurin amerikan. Krerët e shtetit kanë uruar Shtetet e...

  Të fundit

  135 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur, 142 të shëruar!

  Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 1259 teste të realizuara 135 persona janë diagnostifikuar me virusin...

  EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

  Kandidati shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut, Naser Ziberi e ka mohuar se është infektuar me koronavirus, pasi...

  Real Madrid merr fitore të mundimshme ndaj Granada, tre pikë larg titullit

  Real Madrid ka vuajtur shumë në stadiumin ‘Nuevo Los Carmenes’ kundër Granada, por në fund ia doli të merrte...

  Arrestohet drejtori nga radhët e SDSM-së, “udhëzoi” votuesit e VMRO-së si të bëjnë fletën votuese të pavlefshme

  Gjorgji Galetanovski, drejtor i kopshtit zoologjik Shkup pasdite është arrestuar në Sektorin për krim ekonomik për shkak të shkrimit...

  ALI AHMETI për RTK: Të njollosësh UÇK-në është sikur tu bësh atentat gjithë shqiptarëve (VIDEO)

  Propaganda e fosileve fashiste në Serbi vazhdon të mbetet shumë aktive edhe atë me shumë ndikim në qarqe të...

  MPB: Letërnjoftimet do të mund të tërhiqen edhe me 15 korrik

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se me 15 korrik (ditën e votimeve) shërbimet e MPB-së për tërheqje...