More

  ROZË

  Rexhepi: Natyra ka filluar të marrë frymë lirshëm

  Profesori i biologjisë në Universitetin e Tetovës, Dr. Sc. Besnik Rexhepi, në një komunikim publik në faqen zyrtare të UT-së, në rrjetin social facebook,...

  ‘DailyMail’ përmend Encën në artikullin dedikuar personazheve që bëjnë shumë photoshop

  “Të gjithë duan të duken më të mirët kur postojnë fotografi të vetes në internet”, nis shkrimin tabloidi britanik DailyMail dedikuar disa peronsazheve që...

  A e keni parë vilën e Ermal Fejzullahut në Brezovicë?

  Këto ditë karantinimi, Ermal Fejzullahu së bashku me familjen e tij ka vendosur t’i kalojë në shtëpinë e pushimit. Ai ndodhet në Brezovicë dhe nga...

  Martohet Gold AG, dalin fotot nga momenti i kurorëzimit

  Javë më parë u fejua, ndërsa dje reperi Arian Agushi-Gold AG e ka kurorëzuar dashurinë me martesë. Këtë e ka bërë të ditur imami Ahmed...

  Ja kush është çifti më i ri i showbizit shqiptar

  Lidhjet e dashurisë mes futbollistëve dhe vajzave të bukura të ekranit kanë qenë gjithmonë trend i mediave rozë. Çifti më i fundit që po përflitet...

  Këto janë 15 gjërat që na i mësoi korona virusi

  Pandemiana  zbuloi 15 gjëra të rëndësishme: 1. SHBA ndaloi te jetë vendi me i fortë. 2. Kina fitoi luftën e 3 Botërore pa shkrepur asnjë raketë...

  Tani që rrini në shtëpi, sa kalori humbisni për çdo punë shtëpie (FOTO LAJM)

  Fshirja e dyshemeve është një stërvitje e mirë për krahët e këmbët tuaja. Nëse e bëni këtë për një orë mund të digjni nga...

  E çuditshme: 6 milion banorë të një vendi, nuk kanë dëgjuar për koronavirusin!?

  Pandemia e Covid-19 është kryefjala e lajmeve, e shqetësimeve dhe jeta në botë po rrotullohet veç këtij virusi vdekjeprurës. Nga ana tjetër ka regjime...

  Të fundit

  Shtrenjtohen derivatet e naftës, ja çmimet e reja

  Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të larta për 2.5 denarë sa i përket...
  - Marketing -

  Në Shkup prej sot deri të premten spërkatje tokësore kundër mushkonjave

  Në rajonin e Shkupit nga sot deri të premten do të zhvillohet faza e dytë e dezinzektimit tokësor kundër...

  Të mërkurën hapet aeroporti i Shkupit dhe Ohrit

  Në pajtueshmëri me rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive dhe pas vendimit të Qeverisë, të mërkurën, respektivisht me 1...

  ‘Të marr atë që kam lënë pas’/ Në mes të kulmit të suksesit, Noizy komunikon vendimin e papritur

  Reperi i njohur shqiptar Noizy, në kulmin e karrierës së vet ka bërë një postim të mistershëm në rrjete...

  176 raste të reja me Kovid-19, 80 të shëruar dhe 9 viktima

  176 raste të reja me Kovid-19 janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit janë...

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...
  - Marketing -