More

  ROZË

  Një Ministër shqiptar në Qeveri i infektuar me Covid18

    Sipas të dhënave të deritanishme zyrtare të Qeverisë së RMV, deri në këto momente asnjë nga ministrat nuk është raportuar i infektuar. Titulli i këtij...

  Angela Martini nuk heq dorë nga të dukurit bukur as në karantinë

  Për shumë nga, garantimi ka qenë një pretekst për të mos i kushtuar shumë vëmendje dukjes tonë. Kjo për arsye se ne kemi dëshirë që...

  Mbreti mbyllet në karantinë me 20 dashnore

  Mbreti Maha Vajiralongkorn në Tailandë ka “izoluar” veten në një hotel luksoz në Alpine pas shpërthimit të koronavirusit, kjo ka shkaktuar zemërimin e qytetarëve...

  Princi Çarlls pozitiv me korona virus

  Mediat botërore kanë njoftuar sot se edhe Princi Çarlls ka rezultuar pozitiv me korona virus. Siç bëhet e ditur,Princi është në gjendje stabile shëndetsore...

  “Përshëndetje, quhem Covid 19”, letra që po trondit rrjetin në mbarë botën

  E gjithë bota po lufton me një pandemi të tmerrshme, e cila po shkatërron atë ngadalë. Koronavirusi është përhapur në pjesën më të madh...

  Ja pse është i dobishëm dushi me ujë të ftohtë

  Nëse nuk jeni mësuar të bëni dush me ujë të ftohtë mund të reduktoni gradualisht temperaturën e ujit dhe të adaptoni këtë ritual. Ideja e...

  Pas kthimit nga Amerika, Tayna vetizolohet në Prizren

  Tayna kishte udhëtuar drejt Amerikës për të mbajtur koncertin e radhës për bashkatdhetarët atje, por mbrëmjet u anuluan për arsyen e njohur botërisht, COVID-19. Pas...

  Gabimet që bëjmë kur duam të ndryshojmë karrierë

  Njerëzit e ndryshojnë karrierën mesatarisht gjatë jetës së tyre pesë deri në shtatë herë, sipas një studimi bërë kohët e fundit. Megjithatë nuk ka një...

  Të fundit

  Në Shkup prej sot deri të premten spërkatje tokësore kundër mushkonjave

  Në rajonin e Shkupit nga sot deri të premten do të zhvillohet faza e dytë e dezinzektimit tokësor kundër...
  - Marketing -

  Të mërkurën hapet aeroporti i Shkupit dhe Ohrit

  Në pajtueshmëri me rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive dhe pas vendimit të Qeverisë, të mërkurën, respektivisht me 1...

  ‘Të marr atë që kam lënë pas’/ Në mes të kulmit të suksesit, Noizy komunikon vendimin e papritur

  Reperi i njohur shqiptar Noizy, në kulmin e karrierës së vet ka bërë një postim të mistershëm në rrjete...

  176 raste të reja me Kovid-19, 80 të shëruar dhe 9 viktima

  176 raste të reja me Kovid-19 janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit janë...

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...

  Bllokohen mbi 1 mijë mërgimtarë në kufirin Serbi-Hungari, Kroacia bllokon kufirin

  Për shkak të rritjes së numrit të madh të viktimave dhe të infektuarve në Serbi nga koronavirusi, Kroacia posa...
  - Marketing -