More

  ROZË

  Torta tiramisu, plot ëmbëlsi dhe shije

  Tiramisunë tradicionale me siguri që të gjithë e njihni dhe e keni provuar. Kjo ëmbëlsirë Italianë në shumë pak kohë është kthyer në një traditë...

  10 fakte interesante për Albert Einsteinin

  Albert Ajnshtajn lindi në Ulmi të Gjermanisë në 14 mars 1879, në një familje hebrenjsh. Teoria më e rëndësishme e tij është ajo e...

  Suksesi i çiftit/ Si krijuan biznesin nga një ide që u lindi në plazh…

  Nikola Gunby dhe i dashuri i saj Jason Iliffe nuk dinin se çtë bënin me jetët e tyre, kështu që ata vendosën të paketonin...

  Ambasadori i Britanisë: Rita Ora nëse ndihesh vetëm hajde në Kosovë

  Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbottnë një postim në Facebook e ka ftuar këngëtaren shqiptare Rita Ora të vjen në Kosovë,...

  Shtatzania: Sqarohet Era Istrefi

  Gjatë ditës të fundit kanë qarkulluar lajme në rrjete sociale se Era Istrefi është shtatzënë. Kjo erdhi për shkak të ‘zhdukjes’ së saj nga Instagrami...

  Kida e ftuar speciale në koncertin e yllit botëror

  Ylli kolumbian që po bën nam në të gjithë botën, Maluma do të mbaje koncert në Tiranë. Dita e Verës këtë vit do të mbahet...

  Diamanti i dytë më i madh në botë, i ka 1.758 karat – peshon 350 gramë

  Diamanti gjigant Sewolo, i dyti për nga madhësia në botë, do të thyhet në Antverpen ku kompania HB prej tij do të prodhoj stoli...

  Theo Hernandez në “kthetrat” e modeles së njohur

  Zbulohet vajza që mund t’i ketë rrëmbyer zemrën mbrojtësit të Milanit, Theo Fernandez. Në fakt, ajo është një emër i njohur në mjedisin italian,...

  Të fundit

  Incident i armatosur në Tetovë

  Para pak çastesh ne Reçicë të Vogël të Tetovës, pranë tregut të kafshëve një person rreth të dyzetave me...
  - Marketing -

  Bëhen 4 vite nga vdekja e Almir Aliut, gjykimi akoma në proces

  Katër vite nga vdekja e Almir Aliut nga Kumanova. Familjarët e tij akoma enden nëpër labirintet gjyqësore për të...

  Aksident afër fshatit Kopanicë

    Një veturë e tipit Renault ka marr flakë para pak çastesh në autostradën Shkup-Tetovë afër urës për fshatin Kopanicë....

  BDI dhe ASH pajtohen që në Qeveri të hyjë ajo parti shqiptare që ka të paktën 1 deputet më shumë

  Të ftuar në Debat Zgjedhor në TV21, kandidatja e BDI-së për deputete në zonën 6 Arta Bilalli Zendeli dhe...

  “Kur unë të mbroja, ti e kishe gojën plot me албански терористи”

  Ai një ditë do mbajë përgjegjësi përpara historisë sepse ai po mbron deri në pafundësi kauzën maqedonase. Sa herë...

  Në 24 orët e fundit, 120 raste të reja, 123 të shëruar dhe katër të vdekur nga koronavirusi 

  Pas një kohe shumë të gjatë numri i personave të cilët janë shëruar është më i madh se i...
  - Marketing -