More

  SHENDETËSI

  A do të izolohet shteti pas zgjedhjeve? Ja çfarë thotë Filipçe

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe gjatë inspektimit në spitalin e ri të Kërçovës tha se i njëjti do të përfundohet brenda dy viteve. Filipçe sërish...

  Shkencëtaret kinez: Covid-19 u shfaq për herë të parë në Spanjë

  Kina është identifikuar prej kohësh si epiqendra e shpërthimit të Covid-19, i cili tani ka regjistruar 530 mijë viktima në të gjithë botën. Organizata Botërore...

  Vazhdon rritja e numrit të të infektuarve të rinj

  Janë konfirmuar 173 raste të reja me Kovid-19 nga 1.653 testime, nga të cilët numri më i madh 75 janë nga Shkupi të cilët...

  Heroina me shami në vijën e parë të luftës me Koronavirusin

  Ndërsa shoqëria vazhdon të merret me debatin “ekziston apo nuk ekziston virusi” kjo është çështja”, disa të tjerë janë të tmerruar nga frika prej...

  Vaksina e COVID-19 do të jetë falas, thonë zyrtarët amerikanë

  Administrata Trump thotë se do të bëjë të disponueshme falas vaksinën kundër COVID-19 për të gjithë që duan të vaksinohen në SHBA. Kompanitë e sigurimeve...

  Mjekja shqiptare në Gjermani: Vala e dytë e COVID-19 do të jetë më e lehtë 

  https://youtu.be/qqSpNIPWddw   Mjekja shqiptare që jeton dhe punon në Hanover të Gjermanisë, Aurora Meta-Dollenberg thotë se vala e dytë e coronavirus që pritet në vjeshtë do...

  Në 24 orët e fundit 5 të vdekur, 103 të infektuar të rinjë me COVID 19

  Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer gjithsej 841 testime, prej të cilave 103 kanë rezultuar pozitiv. Sipas qyteteve, 46...

  Nëntë viktima dhe 162 raste të reja me Covid-19, shërohen 5 pacientë

  Ministria e Shëndetësisë informon se nga 778 testime të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, 162 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Gjatë 24 orëve të...

  Të fundit

  Komuna Çair përkujton 11 Korrikun dhe Srebrenicën duke zyrtarizuar gjuhën boshnjake dhe duke vendosur flamurin boshnjak para Komunës

  Të nderuar bashkëqytetarë boshnjak të Çairit tonë, Komunës e cila si vlerë më të madhe ka pikërisht diversitetin që...
  - Marketing -

  Mrekulli, super Zendeli për herë të parë në podiumin

  Gara e dytë e sezonit në Formula 3 ka përfunduar, e cila edhe këtë fundjave po zhvillohet në Spielberg...

  Xhelal Neziri: Zaevi përçmoi shqiptarët, votat i sheh si mall pazari

  Ofendimet që lideri i LSDM-së u bëri shqiptarëve përmes bombës së fundit që tha se shqiptarët nuk vlejnë për...

  Zaev i ofendoi shqiptarët, reagon Sali Berisha: O argat i Beogradit (VIDEO)

  Pas ofendimit të rëndë ndaj shqiptarëve nga Zoran Zaev ka reaguar menjëherë edhe ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha....

  Zaev: Nuk pranoj një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin

  Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sonte në një intervistë për TV Telma në lidhje me vijat e kuqe të...

  Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende evropiane

  Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Evropës, përfshirë disa destinacione...
  - Marketing -