More

  SHENDETËSI

  Saraji, Studeniçani, Haraçina me më pak raste me Kovid-19

  Saraji, Studeniçani, Haraçina dhe Shuto Orizarja janë komunat e Shkupit me më pak raste të të infektuarëve me Kovid-19, në krahasim me komunat e...

  Materije helmuese nga fabrika “Jugohrom” rrjedhin në lumin Vardar

  Ujëra ndotëse në ngjyrë të gjelbër dhe të verdhë nga mbeturinat industriale, për të cilat konsiderohet se përmbajnë krom gjashtëvalentësh kancerogjen ka këto ditë...

  Maqedonia do të blejë vaksinën anti-Covid

  Aplikuam për vaksinën kundër Kovid-19 përmes Kovaks mekanizmin dhe keni qasje deri tek sasia përkatëse për vaksinimin e popullatës, theksoi ministri i Shëndetësisë, Venko...

  Dr.ILIRI e pi kafen në Prishtinë

  Zv.ministri Ilir Hasani ka patur sot një takim miqësor me ministrin Zemaj, ditën kur hiqen kufizimet e lëvizjes. Hasani dhe Zemaj me këtë rast kanë...

  Zemaj u drejtohet qytetarëve të Kosovës përmes një letre të hapur

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një postimi në rrjeetin e tij në facebook ku ka  publikuar rastet e reja me koronavirus në Kosovë,...

  Qeveria sonte vendos. Ja cilat janë masat e reja anti Korona Virusit.

  Në Maqedoninë e Veriut me shtimin e rasteve të reja dhe në numër rekord të infektimeve me Kovid-19, do të aplikohen masa të reja...

  Shifra alarmante/ 317 raste të reja me COVID-19

  Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1990 testime të realizuara, 317 persona kanë realizuar pozitivë me Covid-19. Shkup-182, Kumanovë-12, Dibër-3,...

  225 të infektuar të rinj, 8 viktima dhe 159 të shëruar nga Kovid-19

  Nga 1841 teste të kryera 225 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Ndërkohë janë regjistruar edhe 159 pacientë të shëruar. Betejën me Kovid-19 e...

  Të fundit

  Saraji, Studeniçani, Haraçina me më pak raste me Kovid-19

  Saraji, Studeniçani, Haraçina dhe Shuto Orizarja janë komunat e Shkupit me më pak raste të të infektuarëve me Kovid-19,...

  Materije helmuese nga fabrika “Jugohrom” rrjedhin në lumin Vardar

  Ujëra ndotëse në ngjyrë të gjelbër dhe të verdhë nga mbeturinat industriale, për të cilat konsiderohet se përmbajnë krom...

  4 viktima dhe 408 raste të reja me Covid-19

  Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 2140 testime të realizuara për të dyshuar të...

  Qeveria vendosi, kafenetë do të punojnë deri në ora 23:00

  Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe pranoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse...

  Mickovski: Shqiptarët nuk do t’i quajmë më “20 për qind” në Kushtetutë!

  Kreu i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Micskoski, thotë se do t’i pengonte që të dikush atë ta sheh vetëm si...

  Mërgimtari shembull për të tjerët, shpërndan pajisje shkollore për nxënësit e komunës së Zhelinës

  Edhe një iniciativë e shkëlqyer nga ana e zotëri Vesel Ahmedit, veprimtar dhe bashkatdhetarë i yni i cili punon...