Home / SPORT

SPORT

Ibra te Milani? Maldini ndezë zjarrin edhe më shumë

Njëra nga dilemat më të diskutuara në botën e futbollit momentalisht është ajo se ku do ta vazhdojë karrierën futbollisti Zlatan Ibrahimoviç. Tashmë me të madhe flitet se do të jetë Milani skuadra e ardhshme e futbollistit suedez. kontrata e të cilit skadon në janar me LA Galaxy. Dhe për …

Read More »

FC SARAJ sot shenoi fitoren e radhës

FC SARAJ vs VINER SPORT 1:0 Shkolla e Futbollit Saraj gjenerata 2011 sot në kuadër të Ligës për Fëmijë, pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM) zhvilloi ndeshjen e radhës. FC Saraj për kundërshtarë kishte FC Viner Sport të cilët i mposhti me rezultat 1:0, golashënues Agron Bajrami. Djelmoshat nga …

Read More »

Gryka e Dërvenit pushtoi majen Pllat të Sharrit

 Shoqata Malore “Gryka e Dërvenit” javën e kaluar ka organizuar ngjitje në malet e Sharrit, saktësisht majen Pllat e cila njihet për bukurinë përrallore si një nga vendet më të popullarizuara të Sharrit. Anëtarët e shoqatës malore ngjitën me sukses këtë maje edhe përskaj shiut i cili i përcolli në …

Read More »

No Ronaldo , no party

Juventus është befasuar nga Lecce, në kuadër të xhiros së tetë në Serie A. Në mungesë të Cristiano Ronaldo, i cili u pushua nga Maurizio Sarri, Juventus nuk arriti më shumë sesa një barazim 1:1 kundër Lecce, shkruan lajmi.net. ‘Zonja e vjetër’ kontrolloi takimin qysh nga fillimi i ndeshjes, por …

Read More »

Konfirmohet medalja e bronzit e Calja-s dhe Shqipërisë

Briken Calja arriti të merrte një medalje bronzi në Botërorin e Tajlandës, aty ku u rendit i treti në peshëngritje. Peshëngritësi shqiptar, i është nënshtruar ndërkohë edhe testeve anti-doping që në vitet e fundit kanë qenë një makth për sportistët shqiptarë duke qenë se kanë rezultuar positive. Këtë radhë, gjithçka …

Read More »

FC SARAJ SË SHPEJTI ME ZYRË TË RE

FC SARAJ SË SHPEJTI ME ZYRË TË RE   Falë kontributit të sponsorëve Valmir Kompani, Blero Fix dhe Restorant Fontana, FC Saraj së shpejti do të bëhet me zyrë. Zyra do të jetë në hyrje të Sarajit përball Valmir Kompani. Kjo zyrë do të shërbej për punët administrative të Klubit …

Read More »