Home / SPORT (page 10)

SPORT

Lirim Zendeli prezanton makinën e re

Djaloshi nga Kondova i cili jeton në Gjermani ku mer pjesë në garat e Formula 4 ka prezantuar makinën e tij të re. Ai i entuziazmuar pret që në këtë sezonë 2017/2018  të fitoj sa më shumë gara dhe mbase edhe të shpallet champion. Makina e re ka ngjyrën pink dhe …

Read More »

Zendeli nga Kondova , “Schumacheri” shqiptar!

Talentët shqiptarë vazhdojnë të shkëlqejnë në Evropë dhe atë në sporte të ndryshme. Njëri ndër ta është Lirim Zendeli nga  Dervendi Shkupit gjegjësisht nga Kondova, i cili së bashku me familje jeton në Gjermani. Zendeli është 18 vjeç dhe shquhet në sportin, Kart Sport (Gokart) dhe pas dy vjetësh synon të …

Read More »