More

  SPORT

  U mbajt Olimpiada Shkollore-2019 në Saraj

  Komuna e Sarajit, edhe këtë vit ka organizuar Olimpiadën Shkollore, e cila ishte e 17 e radhës. Finalja e Olimpiadës Shkollore u zhvillua në...

  Tërbohen maqedonasit, dëmtojnë edhe veturat e kosovarëve

  Shkup, 3 qershor – Tërbohen tifozët maqedonas të klubit të hendbollit Vardari i Shkupit. Pas fitores së sotme dhe shpalljes Kampion Evrope, tifozët dhe...

  Kënga e Dua Lipës “çmend” tifozët e Liverpool

  Festa e tifozëve të Liverpoolit në Madrid sot kishte filluar shumë herët. Përveç himnit të skuadrës “YNWA” dhe këngët për futbollistët e skuadrës “Të Kuqtë”...

  Incident në finalen e Ligës së Kampionëve

  Biondina që ra në qendër të vëmendjes gjatë ndeshjes Tottenham-Liverpool ⚽️ Ajo arriti të futet në fushë, kështu duke bërë gjyqtarin që ta ndërpresë ndeshjen...

  Lorik Cana, shembulli i një karriere të suksesshme

  Futbollist ose futbollist, kjo ishte zgjedhja e vetme që i kishte lënë babai mbi tavolinë djalit të tij, Lorik Canës. Pra, ishte vetëm shtatë vjeç...

  Shkëndija Në Bisedime Me Futbollistë Të Kombëtares Shqiptare!

  Jo zyrtarisht “infOSport.mk” mëson se ndër emrat që mund ti bashkohen Shkëndijës janë Sabien Lilaj, emri i të cilit lidhej edhe merkaton e kaluar,...

  SOS fshati i fëmijëve me fushë fudbolli

  Sot u bë inagurimi i fushës së futbollit për SOS Fshatin e Fëmijëve. Presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini ishte në hapjen solemne, duke dhënë mbështetje...

  Lazim Destani i’a Thotë Vallës Pas Titullit Kampion Të Shkëndijës

  Shkëndija sot edhe zyrtarisht festoi titullin e kampionit në Maqedoni për edicionin 2018/2019, ndërsa e gjithë kjo u kurorëzua me një festë të madhe,...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -