Home / SPORT (page 2)

SPORT

Zbulohet aksidentalisht numri i Coutinhos te Bayerni

Coutinho pritet të bartë fanellën me numrin 10 te Bayern Munich, i liruar pas largimit të Arjen Robben. Ende pa u zyrtarizuar dhe prezantuar, Adidas aksidentalisht ka zbuluar numrin e fanellës që do të bartë Coutinho sezonin 2019/20 në Bundesliga. Është numri 10, i preferuari i Coutinhos që kishte te …

Read More »

Shaqiri paralajmeron largimin nga Liverpooli

Xherdan Shaqiri ka rritur spekulimet për një largim të mundshëm nga Liverpooli, në kërkim të minutave të humbur. Ai është duke kërkuar një zgjidhje. Nëse Klopp nuk i garanton minuta, do të tentojë t’i gjejë diku tjetër. Ai arriti në “Anfield” në vitin 2018 dhe fillimisht ishte shumë i dashur …

Read More »

Gryka e Dërvenit pushton majet Sharrit

Sot shoqata bjeshkatare “Gryka e Dërvenit” së bashku me mysafirë nga Bosnja e Hercegovina ngjitën Majen e Titos në malim Sharr. Ata në një njoftim në rrjeter sociale shkruajnë: “Sot së bashku me vllezërit Boshnjak nga Zenica e Bosnjës, ngjitëm majen më të lartë të bjeshkëve të Sharrit, Maja e …

Read More »

Messi nuk do të luajë me Argjentinën tre muaj

Dënohet futbollisti Tashmë ka ardhur vendimi, Messi nuk do të ketë të drejtë të luajë me Argjentinën tre muaj. Dënimi do të hyjë në fuqi sot deri më 3 nëntor. 10-shi magjik i Barcelonës, Leo Messi ka marrë një dënim të rëndë nga CONMEBOL. Ai është dënuar me 3 muaj …

Read More »

Haradinaj në meq me Majlinda Kelmendin

Kyreministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj këtë të shtune ka vendosur të relaksohet duke bërë xhudo me xhudisen, Majlinda Kelmendi. Trajneri i Majlindes, Driton Kuka në Facebook ka publikuar një fotografi ku shihet Majlinda dhe kryeministri Haradinaj dukë u përballuar mes vete. “Motivimi i së shtunës. Kryeministri ynë po bën xhudo. Duke …

Read More »

Shkolla e fudbollit “Saraj” pjesmarrës në Bursa Cup

Djelmoshat e Klubit fudbollistik “Saraj” këto ditë qëndrojnë në Turqi dhe marrin pjesë në Bursa Cup. Ata në profilin e tyre në Facebook njoftojnë për sukseset e tyre në ndeshjet e kampionatit: ”Sot zhvilluam edhe nje ndeshje me Moldova-FC Ceadir-Lunga. Ishte ndeshje e perkryer, djelmoshat nga Saraji edhe njehere treguan …

Read More »