Home / SPORT (page 3)

SPORT

Gryka e Dervenit pushtojnë malin e Lubotenit

Bjeshkatarët e Shoqatës Malore “Gryka e Dërvenit” sot u bashkangjitën organizimit të Federatës Alpiniste të Kosovës në marshin e organizuat për në majën e Lubetenit 2498 m. Kjo shoqatë e vetmja në rajonin e komunës së Sarajit kojet e fundit është shum aktive dhe sukseset e tyre shtrihen në gjith …

Read More »

Fillojnë punimet në stadiumin e FC Shkupi

Nga sot edhe zyrtarisht kanë filluar punimet për realizimin e tribunës së re të “KF Shkupit” në Çair. Fillimin e punimeve nga afër e inspektoi edhe Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu. Tribuna e re është paraparë të ndërtohet në anën tjetër të stadiumit, përballë asaj ekzistuese, mirëpo për …

Read More »

Filloi Festa në Matkë

Sonte festë e madhe në Matkë nën qiell të hapur. Kamping, atmosferë festive rreth zjarrit të kampingut, muzikë live dhe misafir nga Kosova,Shqipëria dhe Presheva dhe nga vendi. E gjth kjo me rastin e ditëlindjes së dytë të Shoqatës Malore “Gryka e Dërvenit” Pjesmarrja e lirë për të gjith adhuruesit …

Read More »

U mbajt Olimpiada Shkollore-2019 në Saraj

Komuna e Sarajit, edhe këtë vit ka organizuar Olimpiadën Shkollore, e cila ishte e 17 e radhës. Finalja e Olimpiadës Shkollore u zhvillua në garat e diturisë dhe në disa disiplina sportive, edhe atë në disiplinën e vrapimit, kërcimit, hudhjen e gjylës dhe në sportet kolektive hendboll për vajza dhe …

Read More »

Kënga e Dua Lipës “çmend” tifozët e Liverpool

Festa e tifozëve të Liverpoolit në Madrid sot kishte filluar shumë herët. Përveç himnit të skuadrës “YNWA” dhe këngët për futbollistët e skuadrës “Të Kuqtë” janë argëtuar edhe me këngën e Dua Lipës dhe Calvin Harrisit “One Kiss”, transmeton Koha.net. Këtë këngë se bashku me tifozët e Liverpoolit e interpretoi …

Read More »

Lorik Cana, shembulli i një karriere të suksesshme

Futbollist ose futbollist, kjo ishte zgjedhja e vetme që i kishte lënë babai mbi tavolinë djalit të tij, Lorik Canës. Pra, ishte vetëm shtatë vjeç kur zgjodhi rrugën e futbollit duke e lënë në plan të dytë pasionin e tij që ndërlidhej me historinë. Dhe, babai i tij nuk gaboi, …

Read More »