More

  SPORT

  I riu shpëton pas 30 orëve në mes të malit me borë

  Një i ri nga Kalifornia që mbijetoi edhe pse qëndroi gati 30 orë i vetëm në malet me borë të Utah, tha të mërkurën...

  Ana tjetër e Ronaldos, lumturon tifozin special

  Cristiano Ronaldo i ka dhuruar disa momente gëzimi një tifozi të veçantë. Portugezi ka postuar edhe videon në llogarinë e tij në “Instagram”. Ali...

  Vedat Muriqi shënon në derbin e Stambollit, çmenduri në stadium

  Vedat Muriqi shënon në derbin e Stambollit, çmenduri në stadium është duke luajtur në shtëpi ndaj Besiktasit në derbin e kësaj fundjave në Turqi,...

  Zidane: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

  Zinedine Zidane ka mbajtur një konferencë për media, para përballjes me Athletic Bilbaon në La Liga. Por, gjatë kësaj konference, trajneri francez është pyetur edhe...

  Rafael Nadal, sërisht tenisti më fer i vitit

  Rafael Nadal është tenisti që dy vite radhazi është fitues i çmimit “Shtefan Efenberg” për tenistin më fer të vitit, e cila ndahet nga...

  16 vjeçari nga Kosova nënshkruan me gjigantin e Bundesligës

  16 vjeçari Mehmet Ibrahimi, ka nënshkruar kontratë profesionale me RB Leipzigun, shkruan lajmi.net. Ibrahimi është paraqitur tek të rinjtë e RB Leipzig, teksa tani është...

  Shqipëria gjobitet nga UEFA

  UEFA ka gjobitur me 23 mijë e 250 euro Shqipërinë për shkak të tri shkeljeve të bëra gjatë ndeshjes me Francën në kualifikueset për...

  Besir Alili fantastik , I artë dhe më i miri në Moldavi

  Kampioni i Europes ne mundje per kadet, Besir Alili, vazhdoi me paraqitjet e tij te shkelqyeshme, duke deshmuar se ne karieren e tij te...

  Të fundit

  Sot në Sh.M Q.Sh. “SARAJ”- SHKUP, u mbajt dhe pjesa e fundit e projektit Integrimi Ndëretnik në Arsim-INA, i mbështetur nga USAID

  Sot në Sh.M Q.Sh. "SARAJ"- SHKUP, u mbajt dhe pjesa e fundit e projektit Integrimi Ndëretnik në Arsim-INA, i...
  - Marketing -

  Vandalizohet tabela në gjuhën shqipe

  Disa huliganë deritani të panjohur në Qytetin e Shtipit dje kanë thyer e shkatërruar tabelat në tre gjuhë, maqedonisht,...

  Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme vendosi për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës për...

  NEWBORN – NDRYSHON PAMJE, KËSHTU PO DUKET SOT

  Pamja e monumentit “NEWBORN” çdo 17 shkurt ndryshon duke përçuar një mesazh për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Këtë vit...

  Besa e Sarajit sonte zgjodhi shtabin zgjedhor

  Lëvizja Besa në Saraj përmes një Komunikate njofton se sonte ka zgjedhur Shtabin Zgjedhor për zgjedhjet e 12 Prillit. Në...

  Grenell flet pas përfundimit të Konferencës së Munihit

  I dërguari i Posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun me Serbinë, dhe njëkohësisht ambasadori i SHBA’së në Gjermani,...
  - Marketing -