Home / SPORT (page 4)

SPORT

SOS fshati i fëmijëve me fushë fudbolli

Sot u bë inagurimi i fushës së futbollit për SOS Fshatin e Fëmijëve. Presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini ishte në hapjen solemne, duke dhënë mbështetje për projektin e përbashkët me SOS Fshatin e Fëmijëve dhe Fondacionin e UEFA-së për fëmijë.  

Read More »

FC ‘Saraj’ fituese e Kupës rajonale

KUPA E LIGËS RAJONALE TË SHKUPIT NË DUART E FC SARAJ-it Gjeneratës 2004 pranë Shkollës së Futbollit Saraj sot edhe zyrtarisht iu dorëzua Kupa e Ligës Rajonale të Shkupit. Kupën, futbollistëve të Sarajit ua dorëzoi përfaqësuesi i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), Tushi Dervishi i cili me këtë rast …

Read More »

Nxënësit e Sarajit shijuan bjeshkatarinë

SHM Gryka e Dervenit dhe shkolla e mesme ShMQSh ” SARAJ ” javën e kaluar realizuan aktivitetin e planifikuar për ngjitjen e majes Kalaja e Rogles. Mbi 50 nxënës të shoqëruar nga profesori i tyre i edukatës fizike, dhe dhjetëra antarë të shoqatës tonë malore morrën pjesë në këtë hiking …

Read More »

Alpinisti Xhemal Ramadani me pamje magjepse në Matkë

Të merresh me alpinizëm është më shumë se trimëri! Të ngjitesh në maje të maleve tona apo edhe në maje të vendeve tjera të Ballkanit, gjithsesi se duhet përgatitje speciale por edhe guxim dhe vullnet të madh. Një pamje magjepse në Kanjonin e Matkës, sidomos shihet alpinisti Xhemal Ramadani, i …

Read More »

Filloi “Olimpiada Shkollore Saraj 2019”

Sot me datë 22 Prill 2019, shkollat fillore të Komunës së Sarajit e filluan “Olimpiadën shkollore Saraj 2019” përkatësisht i filluan Garat eliminuese në Volejboll. Loja e parë SHFK “Bajram Shabani” – Kondovë me SHFK “Dituria” – Saraj.

Read More »

Amet Latifi , përforcimi më i ri i KF “Rinia 98”

Klubi i futbollit “Rinia 98” përforcohet me një futbollist krahu Amet Latifi. “Sot me kenaqesi prezantojme futbollistin e ri Amet Latifi i cili ju eshte bashkuar skuadres tone KF Rinia´98. Futbollisti i talentuar eshte futbolist krahu por mund te plotson edhe shum pozita tjera ne fushe. Ardhja e tij ne …

Read More »

Ibraimi te Shkendija me numrin 10

Agim Ibraimi kthehet në shtëpi. Pas plotë 12 viteve ai do të kthehet te Shkëndija e Tetovës. Prezantimi i tij tek skuadra tetovare duhet të bëhet sot, ndërsa jo zyrtarisht bëhet e ditur se palët kanë firmosur kontratë dy vjeçare me mundësi të vazhdimit të saj. Ibraimi te Shkëndija kthehet …

Read More »