More

  SPORT

  Argjenta Emini futbollistja nga Tetova që me sukses luan në Norvegji

  Me një kohë jo shumë të largët, ishte problem që djemtë të luajnë futboll në viset tona, e as që paramendohej që një gjë...

  Në Matkë shënohet Dita Ndërkombëtare e Maleve

  Sot në Kanjonin e Matkës Federata e Sporteve Malore e Maqedonisë së Veriut me një Marsh bjeshkatarë ka shënuar Ditën Ndërkombëtare të Maleve. Në këtë...

  Fahri Xharra për Joshuan: Është shqiptar, pasardhës i Neriman Joshanit nga Korça

  Tashmë duket të jetë e qartë se nuk ka një njeri të suksesshëm në botë, i cili nuk është pjesë e njërës nga degët...

  Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

  Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks. Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. Pas ndeshjes, Joshua...

  Man Unitedi trondit Cityn, shënon edhe Martial

  Manchester Unitedi ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Manchester Cityt, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin...

  U hodhën nga pallati për t’i shpëtuar tërmetit, CR7 dhe Buffon befasojnë dy vogëlushët nga Shqipëria

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka surprizuar dy fëmijët, Aurelin dhe Alesjon që u hodhën nga dritaret e pallatit në Thumanë, për t’i shpëtuar...

  Joshua dhe Ruiz kryejnë matjet para ndeshjes, ja nga sa kilogramë kanë

  Andy Ruiz dhe Anthony Joshua përfunduan matjet e tyre para rimeçit që do të zhvillohet në Arabinë Saudite nesër me fillim nga ora 20:00...

  Rashford e befason Mourinhon, i shënon supergol Tottenhamit

  Manchester Unitedit ka kaluar në epërsi kundër Tottenhamit, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Old Trafford. Marcus Rashford shënoi për 1:0...

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...
  - Marketing -

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -