Home / SPORT (page 5)

SPORT

FC Saraj “shkëlqen” në Ligën për Fëmijë pranë FFM-së

Java që lamë pas për Shkollën e Futbollit “Saraj” ishte e ngjeshur me shumë aktivitete dhe ndeshje sportive. Futbollistët e rinj nga 6 ndeshjet e zhvilluara në grup-moshat e ndryshme arritën të shënojnë 5 fitore, ndërsa pësuan vetëm një humbje. Mirëpo krahas rezultateve dhe golave, ata dhuruan emocione të papara …

Read More »

Në Angli ka vetëm një Manchester

Manchester City nuk ka arritur të shpallet sot kampion i Premier Ligës, pasi një gjë të tillë për ia ka mohuar rivali lokal Manchester Unitedi, që ia shtyn festën. Skuadra e Pep Guardiolës e nisi për mrekulli këtë ndeshje duke shënuar dy gola të shpejtë, në minutat 25 e 30, …

Read More »

Rijat Abdullahu vazhdon karierën në Gjermani

Ish futbollisti KF Lepencit 1957 Rijat Abdullahu sezonin që vjen do ta bartë fanelën e ekipit KF Kosova Munchen , njofton derveni.info. KF Kosova Munchen garon në ligën e 4 gjermane.Lajmin e ka konfirmuar futbollisti Abdullahu , ku shtoi se  të enjten do të udhëtoj për tu bashkuar me ekipin …

Read More »

Manchester United, klubi me të ardhurat më të larta

Klubi futbollistik anglez Manchester United, sërish është shpallur si klubi me të ardhura më të larta. Raporti vjetor i Deloitte Football Money League i publikuar të martën, i bazuar në të dhënat për sezonin 2016-17, flet se të hyrat e Manchester Unitedit kanë arritur në 676,3 milionë euro. Deloitte deklaroi …

Read More »

Erdini I vogël nga Saraj, çmendë klubet në Itali

Erdini nga Saraji, po çmend klubet me famë botërore në Itali dhe Evropë. Një talent e ka dëshmuar në një turnir në Romë të Italisë, që llogaritet më I madhi në gjith Italinë për fëmijë. Në këtë turnir Erdin Veseli shpallet goll shënuesi më I mirë, por ajo që është …

Read More »