More

  TECH/AUTO

  Historia interesante e Golfit përmes fotove

  Në fund të viteve të 60-ta, furgoni Volkswagen Beetle po vjetrohej dhe kompania bëri një zëvendësim modern, veturë e cila do të ishte ekonomike...

  Evropa po përgatitet të hap aeroportet

  Austria dhe Gjermania po përgatiten të rifillojnë operacionet e fluturimit. Aeroportet kanë qëndruar të mbyllura që nga shpërthimi i pandemisë së coronavirusit. 16,000 aeroplanët janë...

  Prezantohet “trefletëshi”, ja si duket telefoni i së ardhmes!

  Kompania kineze e prodhimit të telefonave, TCL ka prezantuar disa modele që mund të na udhëzojnë se në çfarë drejtimi do të shkojë në...

  Facebook ndanë 100 milionë dollarë për të ndihmuar gazetarët dhe mediat

  Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, ka bërë të ditur se po investon 100 milionë dollarë në një fond të ri që përkrah...

  Aplikacione që ju ndihmojnë me fëmijët në këto ditë izolimi

  28/03/202028/03/2020 Shkollat tashmë janë të mbyllura për shkak të gjendjes që ka krijuar koronavirusi i ri. Kështu prindërit janë të detyruar të punojnë nga shtëpia...

  BMW do të largojë 50 për qind të modeleve klasike nga viti 2021

  BMW Group është e gatshme të ndryshojë plotësisht ofertën e makinave dhe motoçikletave. Kompania gjermane do të prezantojë rrënjësisht automjete hibride dhe plotësisht elektrike, ndërsa...

  Franca gjobit “Apple” me 1.1 miliard euro

  Rregullatori kombëtar i konkurrencës në Francë njoftoi se ka gjobitur me 1.1 miliard euro gjigantin e teknologjisë “Apple” me arsyetimin se ka vepruar në...

  Frika nga koronavirusi, “Google” dërgon punonjësit në shtëpi

  Kompania që zotëron Google, Alphabet, i ka kërkuar stafit të saj në Amerikën e Veriut, të punojë nga shtëpia në mënyrë që të reduktohet...

  Të fundit

  Kryemuftiu Tërnava viziton BFI

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, u.d. Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai,...
  - Marketing -

  Filloi asfalltimi i rrugës për Krushopek të epër

  Sot ka filluar asfalltimi i rrugës që lidh fshatrat Krushopek dhe Krushopek i epër. Ky projekt i shumëpritur nga...

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në...

  Murati: Aplikoni për mbështetje finansiare për bizneset e reja

  Zëvendës drejtori i Agjencionit për punësim i Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati ka informuar se ky agjencion sot ka...
  - Marketing -