More

  TECH/AUTO

  Pesë gjëra që nuk duhet t’i kërkoni kurrë në Google

  Në shumicën e rasteve, Google është një motor kërkimi që mund të jetë shumë i dobishëm për të gjetur diçka që ju nevojitet. Sidoqoftë, ndonjëherë...

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje në ngjarjen më të madhe...

  Google Photos jep lajmin e keq..

  Qëkur aplikacioni Google Photos doli në treg, mjaft përdorues ishin të kënaqur sepse ruanin fotot e tyre me një kapacitet pa limit. Por që...

  Ja dhjetë pilotët më të paguar

  Pilotët e Formula 1 janë mes sportistëve më të paguar në botë. Për disa prej tyre, njëvendëshja është një minierë e vërtetë ari. Në krye...

  Audi prezanton A3 Sportback 30 G-Tron

  Audi ka prezantuar A3 Sportback të ri, i cili mund të drejtohet jo vetëm me benzinë, por edhe me gaz natyror të kompresuar (CNG). Përveç...

  Luis Vuitton do të lëshojë një mburojë luksoze të fytyrës

  Louis Vuitton po lëshon një mburojë luksoze të fytyrës që ofron një alternativë në modë të formës tradicionale utilitare të Pajisjeve Mbrojtëse Personale. LV Shield,...

  APPLE MAPS NUK I MOHON DOT KUFIJTË E KOSOVËS

  Mijëra Shqiptarë janë dyndur drejt peticionit i cili do të kalojë shifrën e 200 mijë nënshkrimeve ndërsa ju ftojmë edhe juve lexues tanë të...

  Për herë të parë, pamjet e Diellit nga një distancë shumë e afërt

  Mbërrijnë në Tokë imazhet e para të sipërfaqes së Diellit të marra nga sonda Solar Orbiter. Dhe del në pah që sipërfaqja e yllit...

  Të fundit

  Pesë gjëra që nuk duhet t’i kërkoni kurrë në Google

  Në shumicën e rasteve, Google është një motor kërkimi që mund të jetë shumë i dobishëm për të gjetur...

  Rita Ora nuk rrespekton masat anti-Covid. Gjobitet nga policia

  Duket se 30-vjetori i ka hapur disa probleme Rita Orës e cila përveçse është përballur me një lumë kritikash...

  Kush bën plane për shkatërrimin e Malit Sharr?!

  Shoqata qytetare kërkojnë nga Ministria e Ambientit Jetësor të bëjë revizion të ligjit për shpalljen e një pjese të...

  Zv/Kryeministri i parë Grubi: Në 100 ditët e para të Qeverisë, ndihmuam sektorin privat me 470 milion euro

  Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi vlerëson se Qeveria gjatë 100...

  Maqedoni e Veriut: Çdo 50 minuta një i vdekur nga COVID 19 në muajin nëntor

  Muaji nëntor shënoi muajin me numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi në Maqedoni, që prej fillimit të...

  Mexhiti e Bejta urojnë Reisin Shaqiri

  “Sot bashkë me mikun tim, z. Nevzat Bejta vizituam Reisul Ulema, h. Hfz. Shaqir ef. Fetahun, dhe e uruam...