More

  VENDI

  Një person humb jetën në vendin e punës në Shkup

  Në polici dje në orën 16 është denoncuar se një firmë në rrugën ‘Pero Nakov’ në Shkup, personit A S nga Kumanova, i punësuar...

  Edhe profesorët universitarë përfitojnë rritje të pagave

  Për profesorët universitarë në Maqedoninë e Veriut do të ketë rritje të rrogave për 10 për qind, duke filluar nga janari. Për këtë janë...

  DPHM: Borë, shira të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta gjatë natës

  Shkup, 4 shkurt – Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike gjatë pasditës së sotme publikoi një paralajmërim të jashtëzakonshëm në të cilin thuhet se gjatë orëve...

  Erë e madhe kaplon Shkupin me rrethinë

  Një erë dhe stuhi e fuqishme ka kapluar Shkupin me rrethinë në mbrëmjen e sontme ku ka shkaktuar shumë dëme materiale. Ne lagjen Karposh siç...

  Franca drejt heqjes së bllokadës ndaj Maqedonisë së Veriut

  Sinjale pozitive vijnë nga Franca sa i përket negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë. Qeveria franceze tha se do të mbështesë...

  K-15 për administratën shtetërore, Qeveria miratoi marrëveshjen

  Në Seancën e 6-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, u miratua marrëveshja kolektive me të cilën administratës shtetërore i mundësohet K-15, transmeton Portalb.mk. Sipas Qeverisë,...

  EKSKLUZIVE: ASH edhe në ofertë trepalëshe eliminon Levizjen BESA

  Agjencia Lajmeve Zhurnal ka siguruar ofertën që Aleanca për Shqiptarët ua ka dërguar Alternativës dhe Lëvizjes BESA lidhur me përpilimin e listave për deputet...

  Lëvizja Besa sfidon Aleancën: Jemi të gatshëm për bashkëpunim trepalësh, caktojeni takimin

  Sot, në një konferencë për media, sekretari i Lëvizjes Besa, Arianit Hoxha, ka theksuar se janë të gatshëm për koalicionim trepalësh në mes Lëvizjes...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -