More

  VENDI

  Rrethrrotullim i ri në lagjen Çair i Vjetër

  Ndjehem jashtzakonisht mirë që sot po promovojmë edhe një punë tjetër të mbaruar nga ajo që paraprakisht kemi premtuar. Rrethrrotullim i ri në rrugën “Arhiepiskop...

  Kreshnik Bekteshi, BDI: Rritëm rrogat, rritëm ekonominë, krijuam vende pune

  Vende pune për të gjithë, paga më të mira dhe standarde më të larta jetese – ishin dhe janë janë qëllimet e BDI-së në...

  PDSH përjashton mundësinë e koalicionimit me Lëvizjen Besa, po bisedohet me LSDM-në dhe RDK-në

  Kryesia Qendrore e PDSH-së vendos për koalicionet parazgjedhore. Në një takim me gazetarët u bë e ditur se PDSH-ja është në bisedime me RDK-në...

  Nënshkruhet marrëveshja ASH-AA

  Liderët e dy partive, ASH-, zijadin Sela dhe Afrim Gashi nga Alternativa kanë nënshkruar marrëveshjen për koalicion në zgjedhjet e 12 prillit, raporton TV21. Marrëveshja...

  UNT NËNSHKROI MEMORANDUM BASHKËPUNIMI ME AGJENCINË PËR ZBATIMIN E GJUHËS SHQIPE

  Sekretari i Përgjithshëm i Universitetit ‘Nënë Tereza’ në Shkup, mr. Bujar Kajolli morri pjesë në Konferencën Shkencore për Ditën e gjuhës amtare, të organizuar...

  Ahmeti: “Monstrën” nuk e kanë kryer shqiptarët, sikur ta bënte dikush, do ta dënoja me pështymë!

  Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka dëshmuar për rastin “Monstra”, ai pas dëshmisë tha se BDI-ja është duke e paguar koston e...

  Neto rroga mesatare në dhjetor 26.836 denarë

  Neto rroga mesatare e paguar për një të punësuar në dhjetor të vitit 2019 është 26.836 denarë, publikoi Enti shtetëror për statistikë. Sipas të dhënave...

  Çulev blindon Shkupin, patrulla policore në çdo hyrje-dalje të qytetit

  Ministri i Brendshëm Naqe Çulev sot ka njoftuar se dikasteri që ai drejton po shqyrton mundësinë që në çdo hyrje të Shkupit, 24 orë...

  Të fundit

  ILIR HASANI: Me zemër e me shpirt në Ramanli

  Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit...
  - Marketing -

  Shtohet numri i viktimave nga tragjedia në Ramanli

  Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga shpërthimi bombulës së gazit në fshatin Rramanli të Kumanovës. Në repartin...

  FSHATI BREZË I BLLOKUAR , 1.5 metra BORË

  Nga të reshurat e borës, fshati Brezë i malësisë së Shkupit mbetet i bllokuar prej disa ditësh. Përmes këtyre...

  Ramush Haradinaj, viziton Çarshinë e Vjetër të Shkupit

  Sot, kisha kënaqësinë të pres për vizitë, ish Kryeministrin e Kosovës, njëherit dhe mikun tim z.Ramush Haradinaj. Në një...

  Tragjedi në Kumanovë, humbin jetën tre fëmijë

  Sipas informatava jozyrtare, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, gjatë djegies së shtëpisë, kanë humbur jetën tre fëmijët që jetonin...

  BDI Dega -Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

  BDI-dega Çair, sonte në mënyrë unanime, nga të gjith këshillat vendorë të degës Çair,ka zgjedhur Izet Mexhitin bartës liste...
  - Marketing -