Home / VENDI (page 2)

VENDI

Seanca të reja gjyqësore për lëndët “Monstra”, “Maxhar Telekom” e “TNT”

Në Gjykatën Themelore Penale Shkup sot duhet të mbahen seanca të reja gjyqësore për rastet “Monstra”, “Maxhar Telekom” dhe “TNT”. Gjykimi për vrasjen e pesëfishtë tek Liqeni i Smilkovës “Monstra” të Prokurorisë Publike gjendet në procedurë dëshmuese dhe nxirren dëshmi shtesë të propozuara nga prokuroria. Për vrasjen e pesëfishtë që …

Read More »

Bilall Kasami takon Ambasadoren e Amerikës

Sot edhe Lideri i Lëvizjes Besa ka pritur në takim Ambasadoren e Amerikës në vendin tonë Kate Marie Byrnes. Ai këtë njoftim e ka bërë publik edhe përmes faqes zyrtare në rrjetet sociale. Siç thuhet në takim është diskutuar situata politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Read More »

“Ibe Palikuqa” festoi 40 vjetorin e saj

Vatra e çmuar e kulturës AKV “Ibe Palikuqi” festoi ditëlindjen e saj të 40-të në atmosferë të zjarrtë festive që mahniti adhuruesit e artit të vallëzimit. Mirënjohje të thellë ndaj veprimtarisë dhe mjeshtërisë së tyre artistike falë së cilës me shumë kujdes po ruhet tradita, melosi dhe folklori ynë kombëtar …

Read More »

Kongres i BDI-së më 21 dhjetor

Në seancën e sotme të kryesisë qendrore të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) u arrit vendim që kongresi i 4-të të mbahet më 21 dhjetor në Shkup. Zëdhënësi i partisë Bujar Osmani tha se kongresi paraqet kulminacion të procesit të brendshëm zgjedhor në parti përmes degëve. “Vetë ishit dëshmitar të …

Read More »

Dokumente konfidenciale në shtëpinë e Remenskit

Prokuroria Themelore Publike gjatë bastisjes së shtëpisë së deputetes së LSDM-së, Frosina Remenski, e dyshuar në rastin “Reket 2” ka gjetur materiale të besueshme, por nga prokuroria nuk tregojnë se për çfarë dokumente bëhet fjalë, por demantojnë se ato janë të lidhur me rastin “Monstra”. Nga shtëpia e deputetes janë …

Read More »

Zjarr në Tetovë, një i vdekur

Sot rreth orës 03:50 pas mesnate është përhapur zjarr në barakat e improvizuara afër Qendrës Sportive në Tetovë.Disa minuta më vonë në vendngjarje kanë arritur ekipet e zjarrfikësve, të cilët pas shuarjes së zjarrit kanë vërejtur një trup të pajetë dhe të djegur brenda barakës. Rastin është konfirmuar edhe nga …

Read More »